„Sapnų alchemija“ – žvilgsnis į sapnų pasaulį

Paroda
2018-12-14 / 2018-12-14
III aukšto galerija

Lapkričio 20 d., antradienį, bibliotekos III aukšto galerijoje pristatyta tradicinė Vilijaus Vaišvilos tapybos darbų paroda „Sapnų alchemija“.

Čia surengta per dvidešimt autorinių menininko parodų. „Sapnų alchemijoje“ eksponuojami 2018 metais sukurti dailininko darbai.

Paroda bus eksponuojama iki gruodžio 14 d. 

„Nesuprastas sapnas – lyg neperskaitytas laiškas“ – užrašyta senuose raštuose. Trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, vadinasi, gyvendamas paraleliniame ir nepažintame sapnų pasaulyje. Sakoma, kad kai kurie žmonės būtent jame susikuria įdomesnį ir patrauklesnį gyvenimą, nei racionalioje realybėje.

V. Vaišvilos tapybos darbuose dominuoja asociatyvus meninis vaizdas. Individuali mitologizuota figūrinė simbolika, ironija ir sarkazmas, komiškumas ir tragizmas. Paveikslai kuriami kaip romanai – su savo herojais, siužetu. Naudojamos literatūrinės alegorijos, metaforos, simboliai. Paradoksaliais sugretinimais atskleidžiamos netikėtos psichologinės ir filosofinės būsenos. Manipuliavimas epochomis ir įvaizdžiais, balansavimas tarp realaus ir irealaus pasaulio, priešybių jungimas į vieną visumą ir uždara kompozicija padeda sukurti romantizuotą vaizdų filosofiją. Detali realistinė tapyba sustiprina paveikslų idėją. Pagrindinis herojus – žmogus ir jo jausmai. Stilistikos požiūriu Vilijaus tapyba artima ir vadinamajam „fantastiniam realizmui“, kai realus objektas atsiduria nerealiose situacijose, priartėja prie sapnų vizijos – romantizuoto siurrealizmo.

Vilijus Vaišvila gimė 1955 metais. Mokėsi Šiaulių Didždvario mokykloje. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Dirbo pedagoginį darbą. Groja, kuria dainas pagal savo ir kitų poetų tekstus, tapo paveikslus, freskas, kuria medžio, akmens ir metalo skulptūras. Kelerius metus dirbo Danijoje. Projektavo interjerus, tapė portretus, Kopenhagoje nutapė 300 kvadratinių metrų freską „Povandeninis pasaulis“. 2002 m. buvo pakviestas į Ispaniją, kur Marbeloje nutapė 6 freskas. Dailininko darbai buvo eksponuoti Londone, Čikagoje, Osle, 2004 metais – parodoje ARTVILLE 04 Kopenhagoje, „Balt Art“ galerijoje Berne, „Artbasel Satellite“ Majamyje, Hiustono galerijose „CuetoJames“, „Mixed Emotions Fine Art“, „JoMarVisions“, taip pat Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Nuo 2002 m. Vilijus Vaišvila yra Amerikos portretistų asociacijos (ASOPA) narys. Išleistos dvi dailininko poezijos knygos „Privati erdvė“ ir „Svetimos durys“.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Daugiau fotografijų rasite adresu: https://www.facebook.com/pg/SAVB.info/photos/?tab=album&album_id=2387248711302557

Komentarai