Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje

Akcija
2024-02-09 / 2024-02-09
Biblioteka

2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena! Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis, kartu kurti geresnį internetą.

Įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos Lietuvoje vyko visą savaitę. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Saugesnio interneto savaitė buvo minima veiklomis, kurios tiek jauną, tiek vyresnį bibliotekos lankytoją kvietė išmokti saugiau, efektyviau naudotis interneto teikiamomis galimybėmis.

Jauniausi bibliotekos lankytojai dalyvavo edukacijoje „Virtualūs draugai be pavojų“, kurios metu mokiniai sužinojo, kaip saugiai elgtis internete, drąsiai ir be pavojų žengti pirmuosius žingsnius medijose.

7–12 klasių moksleiviai buvo laukiami dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose. Edukacijoje „Valanda be interneto – kol dar nebuvo Google“ jaunuoliai patyrė, kas būtų, jei nebegalėtumėme informacijos gauti iš interneto. Dalyviams teko susiskirstyti į komandas ir informacijos ieškoti enciklopedijose, knygose, žemėlapiuose. Kiti mokiniai dalyvavo edukacijoje „Elgesio internete pasekmės: kaip nekaltas žodis gali sugriauti gyvenimą?“ ir diskutavo apie internetinių patyčių problemą bei jos žalą emocinei jaunuolio sveikatai.

Daug dėmesio sulaukė ir bibliotekos lektorių vedami mokymai suaugusiesiems. Į juos užsiregistravo grupė šiauliečių, panorusių išmokti naudotis internetu, medijomis, tvarkyti savo nuotraukas skaitmeniniuose įrenginiuose. Taip pat jie sužinojo apie saugius ir patikimus nuotraukų saugojimo būdus, etišką ir saugų dalinimąsi socialiniuose tinkluose, kaip nepatekti į sukčių pinkles ir kt. Savaitės nepakako atsakyti į visus dalyviams kilusius aktualius klausimus, todėl, jų pageidavimu, mokymai pratęsti dar savaitę.

Taip pat visą savaitę bibliotekos lankytojai II aukšto fojė galėjo rasti kompiuterį, kuriame veikė testas „Ar esi saugus internete?“. Jį išsprendus buvo galima pasitikrinti žinias apie saugumą internete.

Primename, kad biblioteka nuolat vykdo nemokamus medijų ir informacinio raštingumo mokymus ir edukacijas įvairaus amžiaus lankytojams, teikia konsultacijas. Daugiau apie šias paslaugas: https://savb.lt/lt/savb/paslaugos/mokymai/skaitmeninio-rastingumo-mokymai-ir-konsulatacijos/

 

I. Slonksnytės nuotr.

Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė Saugesnio interneto savaitė

Komentarai

Skip to content