Sergėjaus Drovosekovo darbų paroda „Gamtos grožis“

Paroda
2022-10-30 / 2022-10-30
Bibliotekos II aukštas

Spalio 3 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos II a. fojė atidaryta Sergėjaus Drovosekovo darbų paroda „Gamtos grožis“.

VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ bendruomenės narys Sergėjus Drovosekovas piešia darbus viena ranka. Sergėjaus gyvenime viena ranka – ne trūkumas, o galimybė. Vaikystėje autorius labai nemėgdavo piešti, juokiasi, kad už jį piešdavusi mama. Tačiau nelengvas gyvenimas Sergėjų išmokė į piešimą pažiūrėti naujomis akimis. Per nelaimingą atsitikimą jis neteko vienos rankos. Sergėjui teko priimti pateiktą gyvenimo išbandymą ir prisitaikyti prie pakitusios rutinos.

Sergėjus piešia jau penkerius metus, tačiau savo pirmųjų darbų parodyti nedrįsta. Autorius teigia, kad jo darbai prasti ir nėra į ką žiūrėti. Sergėjus ėmėsi piešti tam, kad turėtų užsiėmimą, daugiausia žiemos laikotarpiu. Kitais metų laikais mėgsta leisti laiką gamtoje, uogauja, grybauja, semiasi idėjų kūrybai.

Paklaustas, kaip jam kyla darbų idėjos, Sergėjus atsako, kad iš anksto neturi sugalvojęs jokio plano, kaip ką pieš, ar darbas pavyks, ar ne – tiesiog pasiruošia dažus, paima teptuką ir lieja mintis ant pasirinkto pagrindo.

Pagrindinė Sergėjaus darbų tema yra gamta, įvairūs gyvūnai ir laivai. Paklaustas, kodėl netapo žmonių portretų, vyras šypsosi ir sako, kad jam vis dar nepavyksta veidai, tačiau nepraranda vilties, kad patobulės ir išmoks piešti ir juos.

Šios parodos pavadinimas „Gamtos grožis“ atspindi Sergėjaus meilę gamtai, kurioje jis jaučiasi savimi.

Organizatoriai: VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content