Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos paroda

Paroda
2018-12-17 / 2018-12-17
Bibliotekos II aukštas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje eksponuojama Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių ir mokytojų cianotipijos technika spausdintų fotografijų paroda „Archyvas“. 

Konsultantas Volandas Michailo Bulgakovo romane „Meistras ir Margarita“ sakė, kad rankraščiai nedega. Prisiminiau tai, kada mano darbinio kompiuterio diskas vieną dieną ėmė ir užgeso be perspėjimo, ir sunaikino visą, keletą metų kauptą, informaciją.

Klausimas, kiek galime patikėti savo veiklą naujosioms technologijoms, esu įsitikinusi, ne tik man įdomus. Viena vertus – patogu, greita, kokybiška, bet vieną dieną ekranas nenušvinta, o pretenzijas reikšti nėra kam. Nesu tokia drąsi, kad taip iš karto visiškai išsilaisvinčiau nuo skaitmeninės priklausomybės, bet šia paroda kuklų žingsnelį ta kryptimi žengiau. Parodoje eksponuojamų fotografijų „materializavimui“ pakanka popieriaus lapo, saulės šviesos (tamsiuoju metų laiku ją galima pakeisti UV lempomis) ir šiek tiek chemijos. Šia technika spausdintų nuotraukų jokiu būdu nepavadinsi tobulomis technine prasme. Monochrominės, nebūtinai ryškios, būtinai mėlyno atspalvio… Bet jų netobulumas žavingas nenuspėjamumu.

Parodoje eksponuojamos „Saulėtekio“ gimnazistų ir mokytojų per paskutinius dešimt metų kurtos fotografijos. Kai kurios jų – įvairiu laiku vykusių konkursų dalyvės, kai kada laimėtojos, kitos – tiesiog kūrybiniai bandymai. Nesitikiu, kad cianotipijos technika taps visuotinio susidomėjimo objektu, bet būtų smagu, jei mokiniai neapsiribotų vien skaitmenine erdve savo kūrybiniams ieškojimams, kad ir kokios viliojančios jos galimybės. Tai, kas sena, nebūtinai blogai, o kartais ir visai gerai, ką šiandien galėtų patvirtinti kad ir vinilo plokštelių gerbėjai.

Parodos kuratorė Rasa Prišmontienė

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos dailės mokytoja

Darbų parodą galite apžiūrėti bibliotekos II a. fojė. Paroda veiks iki gruodžio 17 d. 

Komentarai