Šiauliuose pasirodė naujas interaktyvus lauko žaidimas „Dėk į kojas!“

Projektas
2022-07-01 / 2022-07-01

Gegužės mėnesį prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos buvo įrengtas interaktyvaus žaidimo „Dėk į kojas!“ stendas. Žaidimas puoselėja Šiaulių krašto knygnešystės, lietuviškos spaudos ir lietuvių kalbos istorinę atmintį. Šiame stacionariame stende galima rasti informaciją apie knygnešystę, trumpą uždavinyną ir interaktyvaus žaidimo QR kodą. Jį žaisti paprasta – tereikia į išmanųjį įrenginį atsisiųsti „Actionbound“ programėlę ir, nuskenavus pateiktą QR kodą, sekti knygnešių keliais po Šiaulių miestą. Knygnešių veikla buvo nelengva, kupina iššūkių ir pavojų, todėl, einant nurodytu knygnešių keliu, dalyvių laukia įvairios užduotys. Atlikdami šias užduotis, dalyviai renka taškus. Įveikęs visą kelią galutinę taškų sumą mato pats dalyvis ir organizatoriai. Atlikę visas užduotis teisingai, dalyviai apdovanojami bibliotekos sukurtu stalo žaidimu „Dėk į kojas!“. Tai originalus stalo žaidimas, padedantis pažinti knygnešystės istoriją. Žaidimas dalyvius nukelia į lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, 1864–1904 metus. Kiekvienas žaidėjas tampa knygnešiu, gaunančiu užduotį iš Mažosios Lietuvos į daraktorių mokyklą Šiauliuose atgabenti uždraustos literatūros. Žaidėjų nuolat tyko pavojai, bet knygnešiai turi daug pagalbininkų ir žino visokių gudrybių, padedančių įveikti sunkumus. Kiekvienas žaidėjas-knygnešys keliauja tuo pačiu keliu, bet patiria skirtingų išbandymų. Taip žaidėjai įsijaučia į herojaus vaidmenį ir turiningai leidžia laiką. Norintys išbandyti stalo žaidimą, gali jį rasti bibliotekoje ir pasiskolinti į namus. O šalia bibliotekos, prie „Dėk į kojas!“ stendo, taip pat yra įrengtas lauko stalo žaidimas, kurį gali žaisti kiekvienas sau patogiu metu.

Pirmieji dalyviai, išbandę naujai įrengtą lauko žaidimą, buvo Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos 6 klasės mokiniai. Savo išmaniuosiuose įrenginiuose atsisiuntę „Actionbound“ programėlę mokiniai keliavo knygnešių keliu ir atliko nurodytas užduotis. Mokinių grupę lydėjo ir apie knygnešius bei jų patiriamus sunkumus pasakojo aktorius Romanas Dudnikas. Aktorius, atlikdamas knygnešio vaidmenį, žaidimo dalyviams vaizdingai dėstė knygnešystės istoriją, dalijosi mintimis apie jos prasmę ir svarbą mūsų gimtajai kalbai. Klasės mokytoja Alina Šivickaitė teigė, kad tokia veikla yra nauja, įtraukianti ir skatinanti domėtis rimtais dalykais, tuo pačiu metu pramogaujant ir būnant gryname ore. „Mokiniams patiko aktoriaus pasakojimas. Taip pat ir tai, kad lankomi objektai yra ne vienoje vietoje ir reikia pakeliauti“, – mokinių įspūdžius apibendrino mokytoja.

Interaktyvus žaidimas ne tik supažindina su knygnešystės tema, bet ir skatina lankyti miesto kultūrinius objektus, aktyviai leisti laisvalaikį ir yra inovatyvi neformaliojo švietimo priemonė. Bibliotekos veiklos miesto erdvėse atveria galimybę kiekvienam šiauliečiui praplėsti pažinimo ribas ir patirti įdomių įspūdžių.

Lauko žaidimo „Dėk į kojas!“ stendą ir lauko stalo žaidimą rasite prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus įėjimo (Aušros al. 62). Žaidimą galite žaisti bet kuriuo Jums patogiu metu vienas arba su grupe. Kviečiame žaisti ir išbandyti savo jėgas!

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Nuotr. Ievos Slonksnytės

 

Komentarai

Skip to content