Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie gamtą

Paroda
2022-11-01 / 2022-11-01

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku.

Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – žmogaus ryšys su gamta. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai įsismelkusi į mūsų kultūrą ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje.

Suaugusiesiems šiemet siūloma švedų autoriaus Patriko Svenssono knyga „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios žuvies istorija“. P. Svenssonas pasakoja istoriją apie ant išnykimo ribos esančią rūšį, grožinius intarpus pindamas su mokslo populiarinimo tekstais. Skaitytojas kviečiamas leistis drauge į autoriaus vaikystės prisiminimus šalia lėtai tekančios upės ir laukinio gluosnio. Ten, šiaurietiškoje gamtoje, tėvą ir sūnų jungia tylus bendrystės jausmas.

Bibliotekos Abonemente parengta leidinių paroda pamilusiems skandinavų šalių autorių knygas „Šiaurės šalių literatūra“.

Kelionė tekstais nepriklauso nuo metų laiko, bet tikimės, kad tamsiais vėlyvo rudens vakarais „šiaurietiška“ knyga suburs šeimos narius ir paskatins diskusijas pasiūlyta tema.

Malonaus skaitymo prie žvakių šviesos!

Parodą rengė vyr. bibliotekininkė Vanda Sutkutė.

Komentarai

Skip to content