Simono Jurkevičiaus gido dienoraščio „Velniškoji super profesija“ pristatymas

Knygos pristatymas
2023-03-02 / 2023-03-02
Didžioji skaitykla

Kovo 2 d. bibliotekos Didžiojoje skaitykloje įvyko Simono Jurkevičiaus knygos-gido dienoraščio „Velniškoji super profesija“ pristatymas. Pokalbį su knygos autoriumi moderavo žurnalistė, knygų autorė Nijolė Koskienė.

Simonas Jurkevičius yra profesionalus gidas, jau daugiau kaip 15 metų dirbantis Italijoje, Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Savo darbą jis vadina velniška super profesija. Super, nes tai prestižinis svajonių darbas, kurį atlikdamas autorius nuolat keliauja užsienyje, bendrauja su įvairių šalių keliautojais, svečiuojasi prabangiuose viešbučiuose ir vaišinasi restoranuose. Tačiau brangios kelionės – tai tik dalis šios profesijos. Dar yra didžiulis stresas, atsakomybė, įtampa, nežmoniški darbo ritmai, nuolatinis bendravimas su neadekvačiais žmonėmis – ne veltui ši profesija yra tiesiog velniška gerąja ir blogąja prasme. Autorius savo gido dienoraščio istorijose aprašo keisčiausias situacijas, į kurias jam teko papulti – kai kurios jų yra tiesiog absurdiškai juokingos, kitos – skaudžiai dramatiškos. S. Jurkevičius taip pat pateikia dviejų keliautojų tipų psichosomatinį portretą – italų ir lietuvių.  

„Velniškoji super profesija“ – tai trys knygos vienoje. Skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinu, Helsinkiu, Stokholmu, Oslu, Roma, Venecija ir daugeliu kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys, kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais įššūkiais ir problemomis tenka susidurti šios profesijos atstovams kone kiekvienoje kelionėje. Kad keliauti per istorijas būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, S. Jurkevičius duos ir keletą rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste. Leidžiamės į kelionę?  

Nijolė Koskienė

Trumpai apie autorių: Simonas Jurkevičius, baigęs tris pradinės mokyklos klases Lietuvoje, 1996 metais išvyko gyventi į Italiją. Romoje baigė vidurinę mokyklą bei prestižinį Lucio Anneo Senecos literatūros ir klasikinių studijų licėjų. Pizos universitete įgijo teatro, muzikos, kinematografijos technologijų daktaro laipsnį. Beveik dešimt metų Italijoje dirbo gidu Lietuvos turistams. Praleidęs septyniolika metų Italijoje, nusprendė grįžti į Lietuvą. Tolesnė jo veikla yra susijusi su Italija ir šios šalies kalba bei kultūra. 2014 m. Kaune įsteigė privačią italų kalbos mokyklą „Accademia Italiana“, taip pat dirba italų ir lietuvių kalbų vertėju, gidu italų turistų grupėms Baltijos ir Skandinavijos šalyse. S. Jurkevičius išleido tris knygas: „Sava Roma“ (Obuolys, 2014), „Amor Roma – italų kalbos gidas“ (Tyto Alba, 2019) ir „Amor Roma – Amžinojo miesto gidas“ (Tyto Alba, 2019), taip pat rašo į žurnalus „Nemunas“, „Keliauk“. Laisvalaikiu groja, jo įkurta juodojo metalo grupė „Luctus“ yra gerai žinoma šios muzikos mėgėjams Lietuvoje ir už jos ribų. 

I. Slonksnytės nuotr.

Skip to content