ŠKM 2023. Katalikai – paklusnūs ar triukšmingi?

Knygų mugė
2023-11-10 / 2023-11-10
Didžioji skaitykla

Lapkričio 10 d., penktadienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (III a.) vyks Agnės Žagrakalytės romano „Triukšmaujantys: katalikai“ ir Vilmos Žaltauskaitės monografijos „Paklusnūs žmonės. Romos katalikų dvasininkų sociokultūrinė laikysena XIX a. II pusės Lietuvoje“  pristatymas ir diskusija.

Dalyvauja:

Agnė Žagrakalytė. Esu Agnė Žagrakalytė, jau beveik dvidešimt metų gyvenu Belgijoje. Esu išleidusi keturias poezijos („Išteku“, „Visa tiesa apie Alisą Meler“, „Štai“, „Bu bu itis, arba Alisa Meler išeina pro duris“) ir tris prozos („Eigulio duktė: byla F117“, „Klara“, „Triukšmaujantys: katalikai“) knygas, dar viena prozos knyga „Kilnieji sukčiai“ yra prieinama nemokamai internete – kilnieji.lt. Nuotraukose dažniausiai būnu su šunimi arba su vyru Edgaru, su dviem vaikais nuotraukose nebebūnu, nes jie labai užaugo. Mokausi japoniškų kovos menų, turiu pirmą kendo daną ir antrą iaido daną, mėgstu ilgai eiti, ypač kalnuotais Ardėnų keliukais. Rašau straipsnius žurnalui „Kelionė“ – dažniausiai apie belgų šventuosius.

Vilma Žaltauskaitė. Tyrinėju XIX a. Lietuvos istoriją, o labiausiai – kaip ir kodėl Katalikų Bažnyčia dalyvavo XIX a. visuomenės gyvenime, kaip ji patyrė modernizacijos procesą. Man įdomu dvasininkų luomo asmenų tarnystės raiška ir kasdienybė, juos formavę veiksniai; dvasininkų ir tikinčiųjų, dvasininkų ir pasaulietinės valdžios santykių dinamika.

Irena Vaišvilaitė. Visų pirmiausia esu dėstytoja, o šalia to teko veikti pačių įvairiausių dalykų, gyventi įvairiose vietose, tad nuobodžiu savo jau ilgoko gyvenimo nevadinčiau, bet todėl sunku su kokia viena tema ar vieta susitapatinti. Esu priklausoma nuo skaitymo. Visada domino (ir tebedomina) religija, menas ir politika, sunkiai pakenčiu paviršutiniškumą, o dar labiau – manipuliavimą, todėl vis patenku į visokias diskusijas. 

 

Renginys NEMOKAMAS.

Šis renginys – Šiaulių knygų mugės programos dalis. Visą Šiaulių knygų mugės programą rasi interneto svetainėje https://siauliuknygumuge.lt/.

 

Šiaulių knygų mugę finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis rėmėjas – Lietuvos radijas ir televizija.

Partneriai ir rėmėjai: Šiaulių turizmo ir informacijos centras, „Owexx“, „Saulės dukros“, Šiaulių televizija„Etaplius.lt“, „Miesto naujienos“, „Literatūra ir menas“, „Saulės radijas“„Rūta“„Busturas“, „Kavos draugas“, „Vainikėlis“, „Comco“, „Desertų dirbtuvės“, Šiaulių kino meno klubasLietuvių gestų kalbos vertimo centras.

Draugai: Šiaulių PPC „Akropolis“„GORILA reklama“, „Sapiegos klinika“, „Lonas“, „glasses on“.

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose medijose.

Komentarai

Skip to content