Kas yra MIR? Jei naudojatės socialinių tinklų paslaugomis, pavyzdžiui, „Facebook“, „Twitter“, „Google+“ ir kt., tada jau turite MIR – medijų ir informacinio raštingumo – įgūdžių. Ar žinote, kaip kritiškai analizuoti informaciją ir medijų turinį internete ir kitur?
„Šiandien daug kalbama apie propagandą. Viešojoje erdvėje aiškinama, kaip atpažinti propagandą, kokiais kanalais ji dažniausiai skleidžiama, kaip geriausiai kovoti su propaganda. Atsakyti į šiuos klausimus svarbu. Kita vertus, pirminis klausimas, kuris turėtų būti keliamas, – kodėl egzistuoja propaganda? Kodėl komunikacijoje propagandos technikos ir metodikos yra tokios gajos? Atsakę į šį pamatinį klausimą, geriau suprasime propagandos prigimtį, taps aiškesni jos veikimo principai“, – rašo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas dr. Mantas Martišius savo monografijoje „Atsargiai – propaganda“.
Parodoje – spaudiniai, analizuojantys propagandos veikimo būdus, propagandą, kaip reiškinį, jos tikslus ir grėsmes bei siūlantys efektyviausius būdus, kaip su ja kovoti. Autoriai moko mus būti kritiškus, išmokti atskirti melagingas naujienas ir istorijas nuo tikrų.
Abonemente paroda veiks iki lapkričio 4 dienos.
Komentarai