A. Sireika: „Į Šiaulius parvažiavau klausydamas širdies“

Renginys
2018-03-22 / 2018-03-22
Bibliotekos Mažoji salė

Kovo 22 d. bibliotekos Mažojoje salėje šiauliečiai turėjo galimybę susitikti su Šiaulių miesto garbės piliečiu, Šiaulių krepšinio klubo „Šiauliai“ vyr. treneriu Antanu Sireika.  Šiuo susitikimu bibliotekoje pradedamas asociacijos „Civis Activus“  ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamas renginių ciklas „Susitikimai su Šiaulių miesto garbės piliečiais“. Jo metu šiauliečiai ir miesto svečiai turės progą iš arčiau susipažinti, pabendrauti su žinomais, Šiaulių miestui nusipelniusiais žmonėmis.

Padėka bibliotekai už šiltą priėmimą susitikimą pradėjo Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius. Jis užsiminė, kad šio susitikimų ciklo tikslas yra šiauliečiams ir miesto svečiams sudaryti galimybę susitikti, prisiminti, tiesiogiai pabendrauti su nusipelniusiais Lietuvai ir Šiaulių miestui žmonėmis.

Vėliau žodis buvo perduotas A. Sireikai ir pokalbio moderatoriui. Susitikimo svečias pasirodė ypač kalbus, dalijosi karjeros krepšinyje prisiminimais, atvirai atsakinėjo į visus susirinkusiųjų klausimus.

Šiaulių krepšinio klubo „Šiauliai“ vyr. treneris treniravo rinktines skirtinguose Lietuvos miestuose, taip pat dirbo treneriu Rusijoje, Japonijoje. Ypač daug įspūdžių ir patirties A. Sireika parsivežė būtent iš Japonijos, kur išmoko kitokios bendravimo su komanda manieros – tapo tylesnis, kantresnis: „Japonijoje išmokau kaip reikia gerbti žmogų, jo sprendimus, kaip elgtis su žmonėmis. Negalima rėkti, įžeidinėti, o paprastas balso pakėlimas ten jau yra žmogaus įžeidimas“.

Nepaisant to, kad buvo galimybių likti dirbti kitur, A. Sireika grįžo būtent į Šiaulius, ten kur gimė, kur pradėjo savo kaip trenerio karjerą. Paklaustas, kodėl pasirinko Šiaulių miestą, A. Sireika paatviravo: „Į Šiaulius parvažiavau klausydamas širdies. Pasaulyje yra daug gražesnių miestų, bet Šiauliai mieliausi širdžiai“. Treneris neabejojo, kad Šiaulių krepšinio klubas gali užauginti ne vieną krepšinio talentą ir paragino krepšinio fanus aktyviau palaikyti komandą, taip skatinant didesnį užsidegimą pergalėms. Pasak A. Sireikos, neįmanomų dalykų krepšinyje ir gyvenime nėra. Reikia tik „mažiau kalbėti ir daugiau daryti“. Treneris pabrėžė, kad pagarbos verti tie žmonės, kurie galbūt padaro mažiau, tačiau į darbą sudeda visas jėgas, yra pasišventę savo darbui. Jis visada rėmė ir rems paprastus žmones, norinčius kažko pasiekti, kažką pakeisti.

Vakaro pabaigoje vyr. treneris A. Sireika užbaigė palinkėjimu šiauliečiams, kad būtų gera gyventi Šiauliuose.

Pauliuščenkos inf.

Slonksnytės nuotr.

 

 

Komentarai