Šventėms – skaitytojų širdis pavergusios knygos

Paroda, Virtuali paroda
2022-01-01 / 2022-01-01
Abonementas

Kad švenčių laukimas neprailgtų, rekomenduojame populiariausias garsių rašytojų knygas. Patogiai įsitaisykite, pasiruoškite arbatos ir pasinerkite į stebuklų ir optimizmo kupiną šventinę magiją. Geriausių pasaulyje rašytojų nugludinti tekstai papuoš širdį ir kasdienybę. Pasitikite žiemos šventes kartu su literatūros klasika, populiariausiomis garsių rašytojų knygomis, daugiausia skaitytojų susidomėjimo sulaukusiais ir geriausiai įvertintais kūriniais. Ateikite į biblioteką ir rinkitės įvairiausių žanrų knygas jau dabar!

 

leidinysHonoré de Balzakas. Kurtizanių blizgesys ir skurdas. – Vilnius: Obuolys, 2021. – 560 p.

Aistros verpetai XIX a. Paryžiuje. Kiek kainuoja meilė?

Jaunas poetas Liusjenas de Riubamprė susigundo šėtoniško genijaus Votreno pažadu padėti jam įsitvirtinti Paryžiuje ir prisiekia laikytis jo nurodymų. Kurtizanė Estera Van Gobsek sugriauna puikiuosius Votreno planus, nes karštai pamilsta Liusjeną ir sulaukia jo atsako. Votrenui tenka nusileisti: mergina gali vykti kartu, bet gyvens uždaryta viename Paryžiaus name ir niekam nesirodys. Tačiau vieną naktį beprotiškai turtingas baronas de Nusingenas pastebi ją ir įsimyli. Votrenas sumąsto, kaip Liusjenas, pasinaudojęs Estera, galėtų greičiau patekti į aukštuomenę ir susimokėti augančias skolas. Tačiau ir visko patyrusios kurtizanės širdis ne viską iškenčia…

 

 

 

 

 

leidinys Gustave Flaubert. Ponia Bovari. – Vilnius: Vaga, 2021. – 416 p.

Flauberto romanas „Ponia Bovari“ – tai Emos Bovari, turinčios užgintų nesantuokinių ryšių ir gyvenančios ne pagal išgales istorija. Ištekėjusi už kaimo daktaro, Ema įsivaizduoja gyvensianti prabangų ir aistringą gyvenimą, apie kurį buvo skaičiusi sentimentaliuose romanuose, tačiau provincijos gyvenimas nė kiek neprimena romantiškų svajonių, ir čia prasideda pražūtingas jos nuopuolis.

Romano siužetas paprastas, netgi archetipiškas, tačiau tikroji jo vertė – įžvalgios, taiklios psichologinės detalės ir amžina aklos meilės tema, o pati istorija šiandiena išlieka tokia pati aktuali, kaip ir tuomet, kai buvo parašyta.
Pirmą kartą išleistas romanas virto skandalu ir atsidūrė teisme kaip „įžeidžiantis dorą ir tikėjimą“ – dabar jis laikomas literatūros šedevru, neginčijamu realistinio stiliaus etalonu bei vienu įtakingiausių kada nors parašytų romanų.

 

 

 

 

 

leidinysDavid Herbert Lawrence. Mylinčios moterys. – Vilnius: Obuolys, 2021. – 576 p.

XX amžiaus pradžia. Vidurio Anglijos kalnakasių miestelis. Seserys Gudrūna ir Ursula siuvinėja rankdarbius ir svarsto apie santuoką. Netrukus svajotoja mokytoja Ursula įsimyli intelektualą Rupertą ir atsiduoda meilei, kuri virsta gyvenimo pagrindu.
Šis nuostabus romanas, visuotinai laikomas geriausiu D. H. Lawrence‘o kūriniu, pasakoja apie tai, ką reiškia būti žmogumi konfliktų ir sumaišties laikais. Mylinčios moterys: genialus ir jautrus kūrinys apie aistringą meilę – nesuvaldomą jėgą, kuri gali kurti ir griauti viską aplink

 

 

 

 

 

 

 

leidinysAgatha Christie. Kaltinimo liudytojas. – Vilnius: Obuolys, 2021. – 320 p.

Dvylika šiurpių ir prikaustančių dėmesį detektyvo karalienės Agathos Christie istorijų su Erkiuliu Puaro ir Mis Marpl apie keistas žmogžudystes ir kitokius neįtikėtinus nusikaltimus. Nuo įspūdingo pirmojo pasakojimo (įkvėpusio klasikinį kino trilerį, nominuotą „Oskarui“) iki išskirtinių detektyvinės literatūros perlų – geriausiai nepaprastą rašytojos talentą atskleidžiantys pasakojimai apie gluminančius nusikaltimus ir stulbinančią seklio dedukciją.

 

 

 

 

 

 

 

 

leidinysNoah Gordon. Jeruzalės deimantas. – Vilnius: Alma littera, 2021. – 352 p.

Puikiai žinomų romanų „Gydytojas. Avicenos mokinys“ ir „Šamanas“ autoriaus knyga supažindina su deimantų verslo užkulisiais ir pateikia daug įdomios religinės, istorinės ir archeologinės informacijos apie Šventąją Žemę ir Jeruzalę.

Skaitytojas, sekdamas painias deimanto klajones, išgyvendamas kruvinus konfliktus, susipažins su Šventąja Žeme, jos istorija ir papročiais, su šalies žmonėmis ir kasdieniu jų gyvenimu.

 

 

 

 

 

 

 

leidinysKristin Harmel. Dingusių vardų knyga. – Vilnius: Alma littera, 2021. – 416 p.

Knyga – tai savotiškas liudijimas, kaip sugeba atsilaikyti žmogaus dvasia, kokią galią įgauna narsa ir meilė blogio akivaizdoje.
Įtraukianti, paveiki, nepaleidžianti skaitytojo nė minutei istorija, teigianti, kad dokumentų padirbinėtojai per Antrąjį pasaulinį karą, kurių likimai ir įkvėpė parašyti šį romaną, kadaise tikrai gyveno ir niekada neturėtų nueiti į užmarštį.

 

 

 

 

 

 

 

 

leidinysGail Honeyman. Eleonorai Olifant viskas gerai. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjunga, 2018. – 438 p.

Eleonora išmoko tik išgyventi, bet ne džiaugtis gyvenimu. Eleonoros gyvenimas paprastas. Kasdien ji į darbą rengiasi tuos pačius drabužius, valgo tuos pačius dienos pietus, o savaitgaliui perka du butelius degtinės. Eleonora Olifant – laiminga. Jos kruopščiai suplanuotame gyvenime netrūksta nieko. Na, nebent – visko.

Pasakyti, kad ši knyga jau ilgą laiką karaliauja įvairiuose pasaulio knygų topuose – jokia naujiena. Tai faktas. Verčiau pasamprotauti apie mįslę, kaip nežinomos škotų autorės debiutinis romanas sugebėjo šitaip sudrebinti literatūros pasaulį?

 

 

 

 

 

 

 

leidinysDavid Park. Kelionė svetimame pasaulyje.  – Vilnius: Alma Littera, 2021. – 176 p.

Įtaigiai ir jautriai parašytame romane pasakojama apie tėvišką meilę ir širdgėlą, leidžiančias ne tik įveikti pavojingą žiemos kelią, bet ir psichologinę kelionę savęs pažinimo link ir grįžimą atgal į pasaulį, kuriame blyksteli dosnumo ir atpirkimo prošvaistė.

 

 

 

 

 

 

 

 

leidinysDomenico Starnone. Raišteliai. – Vilnius: Alma littera, 2018. – 160 p.

Provokuojanti, jausminga ir nebanali santuokos krizę išgyvenančios šeimos drama. Jausmingai, taikliai ir autentiškai aprašytoje šeimos dramoje  D. Starnonė įtikinamai parodo, kad jokios istorijos veikėjai negali būti išskirtinai teisūs ar kalti. Nevengdamas provokuoti, bet ir ne didaktiškai autorius ragina skaitytoją neskubėti teisti ir visuomet prisiminti, kad nė vienas iš mūsų negali iki galo suprasti kito žmogaus minčių nei jo poelgių.

 

 

 

 

 

 

 

 

leidinysGabrielle Zevin. Nepakartojamas A. J. Fikrio gyvenimas. – Vilnius: Alma littera, 2021. – 272 p.

Pasauliniu bestseleriu tapusi knyga – tai nepamirštamas pasakojimas apie asmenybės pokyčius ir antras galimybes, neginčytinas patvirtinimas, kodėl skaitome ir mylime, bet daugiausia meilės – meilės knygoms ir žmonėms, dirbantiems su knygomis, taip pat visai netobulai didingai žmonijai.
Nykus ir tuščias A. J. Fikrio gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis, kai savo knygyne jis aptinka itin keistą ryšulį. Šis įvykis suteikia jam progą atsitiesti ir pažvelgti į pasaulį kitomis akimis. Netrukus miestelio gyventojai pastebi A. J. pokyčius, o knygose sukaupta neišsemiama gyvenimo išmintis vėl tampa varomąja jo gyvenimo jėga.

 

 

 

 

 

 

 

leidinysHansas Kristianas Andersenas. Dvylika iš pašto karietos.  – Vilnius: Alumnus, 2002. – 240 p.

Šiame kalėdiniame garsiojo danų rašytojo ir pasakininko Hanso Kristiano Anderseno pasakų ir istorijų rinkinyje rasite dvylika žiemiškų pasakų (beveik visos jos pirmą kartą išverstos tiesiogiai iš danų kalbos), taip pat jo dienoraščio, laiškų ir autobiografijų ištraukas, kuriose autorius pasakoja mums, kaip sutiko vienų ar kitų metų Kalėdas ar Naujuosius metus, kur tuo metu keliavo ir kaip aplankė įkvėpimas, padėjęs parašyti šias nepaprastas istorijas…

 

 

 

 

 

 

 

Užsisakykite knygas per portalą iBiblioteka.lt (https://ibiblioteka.lt/metis/).

Parodą parengė vyr. bibliotekininkės D. Gaubienė ir D. Balčiūnaitė

Komentarai

Skip to content