Tarptautinė rašytojų diena

Naujiena
2023-03-13 / 2023-03-13
Biblioteka

Svajoji rašyti? O gal rašai, bet visi tekstai keliauja į „stalčių“? Nežinai, nuo ko pradėti ir pirmam žingsniui trūksta pasitikėjimo savo jėgomis bei motyvacijos? O gal nori šauniai praleisti laiką bendraminčių draugijoje, diskutuoti, kurti, sužinoti naujų dalykų apie kūrybinio rašymo metodus ir atlikti rašymo užduotis? Kovo 3-iąją, minint Tarptautinę rašytojų dieną, savo lankytojams turime gerą naujieną! Jau greitai organizuosime kūrybinio rašymo klubą-dirbtuves, kurių susitikimuose Jūsų lauks:

 • gyvas bendravimas su bendraminčiais;
 • rašymas – nuo ko pradėti, arba temos / problemos išgryninimas ir plano sudarymas;
 • veikėjų  / personažų charakteristikos anketa;
 • istorijos pasakojimas I ir III asmeniu: pliusai, minusai, skirtumai;
 • žymių rašytojų rašymo būdai / patarimai;
 • tematinės rašymo užduotys;
 • patarimai kaip rašyti produktyviai ir išeiti iš rašymo bloko;
 • terapinio rašymo naudingumas ir kas tai?
 • kūrybos skaitymai / pristatymai klubo nariams;
 • patarimai – kaip išleisti savo knygą (kaip prisistatyti leidykloms, rašymo konkursai ir t. t.).

Taip pat kviečiame užsukti į biblioteką ir susipažinti su lietuvių rašytojų, kurių šiemet minimos gražios sukaktys, kūryba (parodos veiks kovo 3–31 d.)

 • Vaikų abonemente kviečiame susipažinti su lietuvių poeto ir eseisto Sigito Gedos (1943–2008) kūryba vaikams. Šiemet minime Sigito Gedos 80-ąsios gimimo metines. Sigitas Geda – universalios mitinės atminties poetas. Jis modernizavo lietuvių poeziją: išplėtė mitologinės vaizduotės galimybes, sukūrė unikalų meninį pasaulį, kuriame susilydė mitas, religija, kultūra, literatūra, gamta, istorija ir žmogaus kasdienybė. Pats poetas sakė, kad kurti vaikams pradėjęs, kai pats jau turėjo vaikų, ir teigė, kad jo kūrybą sudėtinga skirstyti į vaikų ir suaugusiųjų, nes kas patinka vaikui, tas pats tinka ir suaugusiajam. Poetas visada norėjo ką nors labai švaraus padaryti, kad sutaptų su archetipais, lietuvių mitologijos vaizdinija. Parodoje galima susipažinti su poeto knygomis „Strazdelio dainos“, „Balta varnelė“, „Aukso karietaitė“, „Pelytė sidabrytė“, „Praniukas pramaniugas“, „Laiškų namelis“, „Valkataujantis katinas“, „Karalaitė ant svarstyklių“, „Testamentas mažai mergaitei“ ir kt.
 • Suaugusiųjų abonemente kviečiame susipažinti su Juozu  Erlicku – išskirtine asmenybe Lietuvos literatūros padangėje. Šiemet jam sukanka 70 metų. Jo kūrybos bruožams būdingas juoko pro ašaras stilius, satyra, arši sovietinės mąstysenos kritika, kitų autorių tekstų parodija. Parodoje bus eksponuojamos rašytojo, poeto, dramaturgo, rašančio tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, poezija, proza ir žymiausios rašytojo knygos „Mylimieji“, „Knyga“, „Kalendorius“. Taip pat parodoje pamatysime kompaktinių plokštelių su J. Erlicko atliekamomis savos kūrybos dainomis. Parodoje išvysite ir gyvenimo patikrintų, legendinių rašytojo citatų.
 • Prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas, režisierius Marius Ivaškevičius, šiemet švenčiantis 50-ies metų jubiliejų, skaitytojus, kino ir teatro žiūrovus džiugina savo įdomiais kūriniais.  Jo literatūros kūriniai verčiami į daugelį Europos kalbų, o režisuoti kino filmai yra pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Dabartinėje lietuvių literatūroje M. Ivaškevičius išsiskiria nacionalinių mitų perkūrimo ir atnaujinimo užmojais. Savitu poetiniu stiliumi, įkvėptu pasakojamosios tautosakos, jis naujai prabyla apie Lietuvos istoriją, meilę tėvynei, idealizmą ir patriotizmą. Parodoje kviečiame susipažinti su autoriaus pjesėmis, novelėmis ir romanais „Žali“, „Tomas Mūras“.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content