Tarptautinę vaikų knygos dieną minint

Informacija
2021-04-02 / 2021-04-02

Balandžio 2-oji – svarbi diena vaikų literatūros pasaulyje. Šią dieną minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji pasirinkta ne šiaip sau – mat būtent balandžio 2-ąją 1805 metais gimė žymusis danų pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Ši šventė minima nuo 1967 m., kai Vokietijos vaikų literatūros kūrėja Jella Lepman parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paskatino švęsti šią dieną.

Minėdami Vaikų knygos dieną mes, bibliotekininkai, prisiminėme vaikystėje skaitytas knygas ir parengėme parodą „Mano mylimiausia vaikystės knyga“. Į mylimiausių bibliotekininkų vaikystės knygų sąrašą pateko G. Osterio „Pifo nuotykiai“, V. Sutejevo „Maišas obuolių“, S. Kozlovo „Ežiukas rūke“, J. Marcinkevičiaus „Greitoji pagalba“ ir daugybė kitų įdomių knygų. Kviečiame ir Jus prisiminti savo mylimiausias vaikystės knygas ir jas užsisakyti Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje bei pamatyti ir paskaityti, kurias knygas vaikystėje skaitė bibliotekininkai ir kodėl jos paliko tokį didelį įspūdį.

Visus leidinius kviečiame užsisakyti bibliotekos el. LIBIS kataloge arba išsirinkti saugiai apsilankant Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje.

Agnės Pranckutės inf.

Komentarai