Šiauliuose prasidėjo renginių ciklas „Kiemai“

Renginys
2022-08-01 / 2022-08-01
Biblioteka

Rugpjūčio 1 d. Šiaulių pietiniame rajone įvyko pirmasis renginių ciklo „Kiemai“ renginys „Tėvystės laimė yra lapė“. Pokalbyje dalyvavo vaikų rašytoja Evelina Daciūtė, televizijos ir radijo laidų bei renginių vedėjas Žygimantas Stakėnas ir tinklaraštininkas, knygų autorius, tėvystės guru Simonas Urbonas. Vakaro svečiai kalbėjo apie tėvystės džiaugsmus, rūpesčius, dalijosi vaikų auginimo patirtimi. Renginio pradžioje savo kūrybos muzika visus džiugino šiaulietis Dovi (Dovydas Misiūnas).

Pokalbyje buvo diskutuojama apie tėvystės stereotipus, apie tai, kad visuomenėje įprasta, jog vaiką augina mama, o tėtis neretai būna nustumtas į šalį. Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas ragino mamas skirti laiko tik sau, nebijoti vaikus palikti su tėčiais, kurie galėtų kurti artimesnį ryšį su savo vaikais. Simono Urbono pastebėjimu, tėčiai vis labiau įsitraukia į vaikų auginimo procesą: „Anksčiau vaikų užsiėmimuose būdavau tik vienas tėtis, o dabar jau reikia „stumdytis pečiais“ su kitais tėčiais.“ Renginyje taip pat buvo kalbama apie vaikų auginimo ir kūrybinio darbo suderinimą. Vaikų rašytoja Evelina Daciūtė sakė, kad vaikai yra inspiracija kūrybiškame darbe ir tik chaose ateina įdomios idėjos, kurias reikia čia pat užfiksuoti, nelaukiant tinkamo momento. Diskusijos metu taip pat buvo paliesta vaikus auginančioms šeimoms aktuali tema – vaikai ir technologijos. Pokalbio dalyviai dalijosi savo patirtimi, kaip jų šeimose yra normuojami socialiniai tinklai, ir pastebėjo, kad mažiau laiko praleidžiantys vaikai prie ekranų yra kūrybiškesni ir turintys daugiau individualumo. Vakaro metu buvo aptartos ir kitos svarbios vaikų auginimo temos – šeimos vertybės, tėvų klaidos, paslaptys nuo vaikų.

Pirmadienio vakarą Krymo gatvės daugiabučio kieme skambėjo muzika, juokas, kaimynų pašnekesiai, o vykstant diskusijai, vaikai leido laiką specialiai paruoštoje žaidimų vietoje. Šiauliečiai taip pat turėjo galimybę įsigyti autorių knygų su linkėjimais ir pabendrauti su jais, pasidalyti savo mintimis ir įspūdžiais.

Renginio vaizdo įrašas

Kviečiame apsilankyti ir kituose „Kiemų“ renginiuose:

  • Rugpjūčio 9 d. 18 val. K. Korsako g. 47 daugiabučio kieme dalyvaus iš Šiaulių kilusi dainuojamosios poezijos atlikėja ir kūrėja Ieva Narkutė ir muzikologas, radijo laidų kūrėjas ir vedėjas, muzikinių konkursų vertintojas Darius Užkuraitis. Diskusijoje „Muzika, kuri išlaisvina“ bus kalbama apie muziką ir kūrybinio kelio pasirinkimus. Renginio žiūrovai išgirs ir I. Narkutės atliekamų populiariausių kūrinių.
  • Išskirtinių potyrių ieškančius gyventojus renginių cikle „Kiemai“ rugpjūčio 11 d. 18 val. kviečiame į gamtos įkvėptą Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklį „Norėčiau būt paparčio žiedu“. Šis spektaklis apie medžius arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo. Spektaklis vyks Šiauliuose, Vytauto g. 50.
  • Vasaros renginių ciklas kartu su vasaros pabaiga bus vainikuotas rugsėjo 9  d. 17.30 val. Plungėje Mačernio g. 23 daugiabučio kieme įvyks pokalbis-diskusija „Reikia pabūti Buduliu, kad taptum kataliku“. Apie gyvenimiškas patirtis, asmeninį požiūrį į religiją ir gyvenimo tiesas šiame renginyje kalbėsis žurnalistai, laidų ir renginių vedėjai Rimas Šapauskas ir Rytis Zemkauskas.

Visi renginiai NEMOKAMI!

Projektą „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija 2022“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, „Mano būstas Šiauliai“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Plungės turizmo informacijos centras, Šiaulių gestų kalbos videostudija „Proforma“, Lietuvos moksleivių sąjunga, kultūros žurnalas „Literatūra ir menas“, naujienų portalas „Etaplius.lt“, Šiaulių apskrities televizija, Plungės ir Rietavo laikraštis „Žemaitis“, Saulės radijas, IĮ „Owexx“, UAB „LT Advert“, UAB „Busturas“, UAB „Vilmers“, „Akropolis Šiauliai“, UAB „LTG Link“, Geležinė lapė, naujienų portalas „We love Lithuania“, IĮ „Kvepia pasakom“, UAB „Garsas LT“, UAB „Gorila reklama“, „Lieta dėlionės“, UAB „TOI-TOI Lietuva“.

Mūsų draugai: DNSB K. Korsako g. 47, Šiauliai, ir DNSB Krymo g. 26, Šiauliai.

Nuotr. A. Kasperavičienės ir E. Kazimieraitienės

 

Komentarai

Skip to content