Vakaras, skirtas smuiko virtuozo Eugenijaus Paulausko jubiliejui

Renginys
2017-10-25

2017 m. spalio 25 d. Konferencijų salėje vyko prisiminimų vakaras „Sugrįžimas į gimtuosius Šiaulius“, skirtas smuiko virtuozui, Lietuvos kvarteto primarijui, pedagogui ir dirigentui prof. Eugenijui Paulauskui. Renginio kuratorius ir vedėjas Kazimieras Arvydas Karaška. Prisiminimais apie savo, kaip muzikanto, veiklą dalijosi prof. Eugenijus Paulauskas.

Jubiliato gyvenimo ir kūrybos kelią apžvelgė ir muzikologas Kazimieras Arvydas Karaška, parodos „E. Paulauskui – 90“ rengėjas. Apie mokytoją kalbėjo ir smuikavo prof. E. Paulausko mokinys prof. Raimundas Butvila, koncertmeisterė Aušra Banaitytė. Sveikinimus ir prisiminimus papildė jaunosios smuikininkės Liepos Jurgutavičiūtės muzikavimas. Skambėjo įrašai iš naujausios E. Paulausko  plokštelės.

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordino kavalierius Eugenijus Paulauskas gimė Šiauliuose, Šiaulių vidurinėje muzikos mokykloje mokėsi smuiko specialybės, vėliau dirbo šios mokyklos mokytoju. Baigęs Vilniaus konservatorijos (dabar LMTA) prof. J. Targonskio smuiko klasę ten pat dirbo pedagogu. Nuo 1975 m. profesorius, LMTA Kauno fakulteto styginių katedros vedėjas, Lietuvos kvarteto primarijus (kvartete grojo apie 50 metų), dviejų tarptautinių konkursų – Budapešte (1959) ir Lježe (1964) – laureatas, Valstybinės premijos laureatas. E. Paulauskui suteiktas Lietuvos nusipelniusio veikėjo ir Lietuvos liaudies artisto garbės vardas.

Renginio partnerė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.

 

Komentarai