Virtuali paroda „Kūrybiška vasara“

Virtuali paroda
2022-09-01 / 2022-09-01
Meno ir muzikos skaitykla

Vasara yra trumpesnė nei šis sakinys, tai faktas, todėl išnaudokite ją prasmingai ir būkite kūrybiški.

Saulė ir šiluma pažadina ne tik gamtą, bet ir mus pačius: vasarą jaučiamės energingesni, norime išbandyti naujus dalykus. Dabar puikus metas apgalvoti, ką norite nuveikti, ką naujo norite išmokti, kokį užmirštą hobį ar talentą norite prisiminti šią vasarą.

Meno ir muzikos skaityklos fonde yra daug leidinių apie įvairius rankdarbius ir jų technikas: dekupažą, skrebinimą, medžio dirbinius, papuošalus iš odos ar karoliukų, keramiką ir kt. Jei patinka gėlės – turime floristikos skyrelį, o vasara puikus metas mokytis gėlių komponavimo meno. Jeigu svajojate pabūti dailininkais, siūlome išsirinkti piešimo vadovą ir išbandyti save šioje srityje. Norite atnaujinti seną sodo namelį, bet trūksta idėjų ir įkvėpimo – suraskite juos gausiai iliustruotuose meno leidiniuose ar dekoravimo knygose.

Įvairi meninė veikla skatina kūrybiškumą, padeda susikaupti, atpalaiduoja, ramina, šalina įtampą bei stresą.

Kviečiame dalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti žinias apie įvairius rankdarbius ir jų technikas. Jeigu rezultatas Jūsų netenkins – nenusiminkite, išsirinkite leidinį ir plačiau susipažinkite su meno šakomis.

Nuoroda į viktoriną: https://bit.ly/3RauxKo.

 

Didžioji rankdarbių knyga : išsamios instrukcijos ir gausybė idėjų / Neringa Krankalienė, Loreta Šomkienė, Natalija Michailenko. – Vilnius : Alma littera, [2011]

Knygoje „Didžioje rankdarbių knyga“ aprašoma 13 rankdarbių rūšių: vilnos vėlimas; meškiukų siuvimas; mozaika; tapyba ant šilko; tapyba ant tekstilės; tapyba ant porceliano, metalo, molio; tapyba ant stiklo; dekupažas; papjė mašė; lipdymas; skrebinimas; karoliukai; medžio deginimas; dekoravimas folija; standinimas. Iš gausybės rankdarbių rūšių tikrai išsirinksite mėgstamiausią!

 

 

 

 

 

Dekoravimas : 1001 idėja : praktinis įvairių dekoravimo technikų vadovas / Lina Jaruševičiūtė. – Vilnius : Išmintis, [2011]

Išsamus praktinis dekoravimo vadovas skirtas visiems dekoruojantiems, ne tik dekupažo technikos mėgėjams, bet ir ieškantiems platesnių dekoravimo galimybių bei naujų idėjų.

Knygoje detaliai pristatomi pagrindiniai dekupažo technikos etapai, dekoravimui skirtų priemonių veikimo principai, jų naudojimo gudrybės ir išskirtiniai efektai, dekoravimo technikos bei techniniai sprendimai.

 

 

 

Rankdarbių iš popieriaus enciklopedija / Ayako Brodek ; [iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė ir Milda Dyke] ; redaktorė Claire Waite Brown. – Vilnius : Alma littera, [2011]

Knyga „Rankdarbių iš popieriaus enciklopedija“ pateikia daugybę idėjų jūsų kūrybingam ir įdomiam laisvalaikiui. Čia aprašomos populiariausios meno iš popieriaus rūšys ir technikos: origami, karpiniai, audimas, papjė mašė, skulptūros, koliažai, sukučiai, lipdiniai.
Pasitelkus popierių galima sukurti tikrą meno kūrinį! Tai paslanki, savita ir nebrangi medžiaga, ją naudojant galėsite kurti įvairiais būdais ir išraiškomis.
Knygoje rasite patarimų, kaip pasigaminti neįprastos faktūros popieriaus ar kaip įrišti rankų darbo knygą.

 

 

Dekupažo magija : [istorija, pagrindinės technikos, pamokos] / Rima Aidietė. – Vilnius : Alma littera, [2009]

Šiame gausiai iliustruotame dekupažo pradžiamokslyje nuosekliai išdėstyta teorinė dekupažo technikų dalis ir dekoravimo pamokos. Savo darbus pristato gabūs dekupažo meistrai iš Lietuvos, Australijos, Rusijos ir Ispanijos. Mokoma dirbti su medžiu, keramika, stiklu, metalu, tekstile ir porcelianu, supažindinama su populiariausiais paviršiaus sendinimo būdais, su atvirkštiniu dekoravimu ant stiklo ir iškiliuoju dekupažu. Taip pat aiškinama, kaip kurti paveikslėlių fonus ir šešėlius.

 

 

 

 

555 dekoravimo augalais idėjos / Klaus Wagener ; [iš vokiečių kalbos vertė Dalytė Matulevičiūtė ; teksto autorės Karen Meier-Ebert, Sabine Kelp]. – Vilnius : Presvika, [2007]

Šioje knygoje yra puikių dekoravimo ir apipavidalinimo gėlėmis bei kitais augalais idėjų. Kerintys ir neįprasti kūrybiniai sumanymai, kuriuos galima nesunkiai įgyvendinti, pateikti patrauklia forma. Jų yra kiekvienam skoniui, kiekvienam metų laikui ir kiekvienai progai, tiek patalpoms, tiek ir laukui. Gausybė patarimų supažindina su puošybos technikomis ir principais.

 

 

 

Lietuvos laukų ir pievų gėlių puokštės / Nijolė Degutienė. – Vilnius : Arka, [2013]

Knygoje yra 135 gėlių puokštės, surinktos nuo ankstyvo pavasario iki žiemos ir padarytos taip, kad laikosi nenuvytusios kelias dienas ir ilgiau – iki kelių savaičių. Autorė išsamiai aprašo gėlių rinkimo, laikymo, paruošimo ypatumus, nuotraukomis iliustruoja puokščių kūrimo metodą, pasakoja, kur surinktos gėlės. Pateikiami gėlių lietuviški ir lotyniški pavadinimai, gėlių rodyklėje nurodyta, kuriose puokštėse yra augalas, parašyti augalų pavadinimų sinonimai.

 

 

 

 

 

 

 Pynimas iš vytelių / Dalia Bazarienė, Eglė Bazaraitė. – Vilnius : Tautodailininkų sąjungos fondas, [2013]

Rankų darbas yra jungtis tarp praeities ir dabarties. Kartojant tuos pačius veiksmus, kuriuos darė tėvai, protėviai, tampi jų istorine ir kultūrine tąsa. Taip ateitis įgauna pagrindą ir prasmę sąmoningai formuotis. Knyga naudinga norintiems išmokti pinti, o patyrusiems pynėjams prisiminti ar atrasti kažką naujo. Knygoje pristatomas pynimo žaliavos paruošimas, reikalingi įrankiai, pagrindiniai pynimo būdai, aprašytas krepšių ir baldų pynimas.

 

 

 

 

Viskas apie batiką / Galina Terešina ; iš rusų kalbos vertė Stasė Suchockaitė. – Kaunas, [ 2010]

Piešimas ant audinio – nepaprastai viliojantis procesas: jūsų rankų dėka ant balto šilko gali pražysti įvairiausios gėlės, iškilti nepakartojami peizažai, atsirasti originalūs raštai. Šis užsiėmimas netgi pradedančiajam suteikia galimybę atskleisti savo individualybę, pasijusti dailininku ir sukurti puikių, išskirtinių autorinių darbų.

Batikos – piešimo ant audinių – technika labai sena, jos pagrindiniai principai nesikeitė jau daugybę metų. Tik atsirado naujų audinių rūšių ir atlikimo priemonių, paprastesnių piešimo būdų.

 

 

 

Piešimo vadovas : piešti gali išmokti kiekvienas / Barrington Barber ;Vilnius : Alma littera, [2019]

Gražiai piešti gali išmokti kiekvienas atkaklesnis norintysis. Pirmą žingsnį padės žengti šis „Piešimo vadovas“, siūlantis platų praktinį piešimo kursą įvairiausių gabumų mokiniams.
Norite piešti natiurmortus, peizažus, figūras ar portretus? Kaip tai daryti, jums parodys profesionalus dailininkas ir mokytojas Barringtonas Barberis – jis pasidalys neįkainojamomis žiniomis.
Kupinoje naudingų pavyzdžių ir informacijos knygoje rasite:
• patarimų, kaip pasirinkti piešimo medžiagas, priemones ir techniką,
• paaiškinimų apie daiktų, žmonių, gyvūnų ir gamtos piešimo pagrindus,
• pamokymų, kaip įgyti pagrindinius perspektyvos, kompozicijos ir šešėliavimo įgūdžius,
• piešinių, atskleidžiančių piešimo proceso pakopas, ir mokymo užduočių.

 

Piešimo technikų vadovas : 200 patarimų, technikų ir paslapčių / Donna Krizek – Vilnius, [2013]

Knygoje „Piešimo technikų vadovas“ rasite 200 patarimų, technikų ir paslapčių.

Knyga „Piešimo technikų vadovas“ pateikia daug naudingos informacijos, kurią reikia žinoti ir prieš pradedant piešti ir tobulinant jau nupieštus eskizus bei kūrinius. Ji – tarsi 24 valandas dirbanti piešimo mokytoja, kurią galite bet kada išsikviesti.

Išsamus vadovas padės tyrinėti piešimo įvairiapusiškumą. Pats piešimas gali būti menas arba gali būti panaudotas kaip kitomis priemonėmis sukurto paveikslo pagrindas.
Pateikiama daugiau kaip 200 patarimų, nuoseklių technikų, kurių jums gali prireikti, ir nesudėtingų sprendimų dažniausiai pasitaikančioms klaidoms ištaisyti.
Knygoje aprašomi įvairių rūšių pieštukai, rašikliai ir technikos, nevienodi piešimo paviršiai, linijų piešimas, šešėliavimas ir tekstūriniai efektai, pateikiama patarimų, kaip ugdyti objektų stebėjimui ir kompozicijos kūrimui reikalingus gebėjimus, tiek piešiant iš natūros, tiek vadovaujantis atmintimi bei vaizduote.

 

Karoliukų vėrimo enciklopedija / Sara Withers ir Stephanie Burnham – Vilnius : Alma littera, [2008]

Atraskite karoliukų vėrimo džiaugsmą kurdami nuostabius ir originalius papuošalus, dailindami drabužius ir aksesuarus megztomis ar vąšeliu nertomis detalėmis su karoliukais.
Išmokite tradicinių ir šiuolaikinių karoliukų vėrimo būdų, kaip daryti kabančius papuošalus, verti ant siūlo, kurti vėrinius iš karoliukų ir vielučių, gaminti dirbinius mezgant mazgus ir siuvinėti naudojant karoliukus.
Jus įkvėps patyrusių ir talentingų karoliukų dizainerių darbai, pateikiami papuošalų galerijoje.

 

 

 

Wood craft : master the art of green woodworking / [author: Barn the Spoon]. – London: [2019]

Ieškote paprastesnio, natūralesnio darbo su medžiu būdo? Kurkite gražius medinius daiktus iš neapdorotos medienos. Viskas, ko jums reikia norint pradėti kurti, yra rąstas, kirvis ir rankinis peilis. Leidinyje pristatomas naujai atgimstantis liaudies amatas, kuris gali būti lengvai prieinamas kiekvienam be jokių dirbtuvių.

 

 

 

 

Lone Wolf leatherworking : a complete how-to manual / by Michael Gärtner. –[2018]

Odos žavesys vėl įgauna svarbą. Gerai pagaminti odiniai gaminiai gali ir turėtų tarnauti dešimtmečius. Tai aiški priešingybė vienkartinei kultūrai. Knyga yra praktinis įvadas į šią senovinę meno formą. Nuo paprastų pynių ir raktų pakabukų iki diržų, piniginių ir įvairių odinių dėklų – tiesiogine prasme galima apsirengti nuo galvos iki kojų. Leidinyje aprašomi visi pagrindiniai darbai – nuo klijavimo ir poliravimo iki specialių įrankių naudojimo ir siuvimo rankomis.

 

 

 

 

Cabin porn : inside / edited by Zach Klein ; feature stories by Freda Moon ; layout & design by Matt Cassity. – London, [2019]

Knygoje rasite daug įdomių iliustracijų ir patarimų, kaip sukurti jaukią medinio namelio aplinką, kaip atnaujinti namelio ant ratų interjerą, o galbūt ši knyga jus įkvėps prikelti naujam gyvenimui seną prosenelių namą. Jaukioje, gražiai sutvarkytoje aplinkoje daug smagiau leisti vasaros dienas ir naktis.

 

 

 

 

 

 

Virtualioje parodoje eksponuojamas knygas galite užsisakyti per bibliotekos elektroninį katalogą iBiblioteka.lt arba atvykti į biblioteką ir su rankdarbių knygomis bei piešimo vadovais susipažinti vietoje.

Parodą rengė vyresn. bibliotekininkė Milda Kazernovičiūtė.

Skip to content