„Žvilgsnis į Armėnijos istoriją kartografiniuose šaltiniuose“

Paroda
2019-03-04 / 2019-03-04
Bibliotekos III aukštas

Vasario 19 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje atidaryta istorinių žemėlapių paroda „Žvilgsnis į Armėnijos istoriją kartografiniuose šaltiniuose“. ir bendruomenės vadovu Rafiku Kazarjanu.

Parodą pristatė Armenijos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Tigranas Mkrtchyanas ir Šiaulių apskrities armėnų bendruomenės pirmininkas Rafikas Kazarjanas.

Parodos atidarymo metu svečiams už atvežtą parodą ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimą padėkojo l. e. p. ŠAVB direktoriaus pavaduotoja Ekaterina Prakapene, o LR Seimo narys Stasys Tumėnas įžvelgė daug panašumų Lietuvos ir Armėnijos istoriniuose įvykiuose, istorijoje bei tautinio ir valstybinio identiteto išlaikyme ypač sunkiomis aplinkybėmis, todėl šioms tautoms svarbu ir toliau palaikyti viena kitą.

Renginį moderavo parodų koordinatorius prof. Vaidotas Janulis.

Šios parodos tikslas – pristatyti lankytojui žemėlapius, kuriuose Armėnijos istorijos fragmentus galima matyti taip, kaip juos sukūrė ir aprašė graikų-romėnų, romanų, musulmoniškų ir vakarų šalių geografai bei kartografai.

Ne visada pavyksta rasti įvairių tautos istorijos įvykių žemėlapius. Daugelis įvykių taip ir lieka nepavaizduoti. Būtent todėl šios parodos pristatomoje istorijoje gali trūkti tam tikrų svarbių įvykių. Kita vertus, kartais vienas po kito vyksta tiek daug istorinių ir politinių įvykių, kad trūksta žemėlapių, kuriuose jie būtų pavaizduoti realaus laiko skalėje.

Įvykiai, vykę Armėnijos regione XIX a. paskutinįjį dešimtmetį ir XX a. pirmąjį ketvirtį, buvo labai skausmingi armėnams, todėl jų poveikio dabartinei Armėnijos istorijai ir ateičiai negalima sumenkinti.

Parodoje pristatomi žemėlapiai yra surinkti iš viso pasaulio – garsių šaltinių ir kolekcijų. Tarp jų yra keli nauji žemėlapiai, taip pat du specialiai šiai parodai paruošti žemėlapiai.

Daugiau informacijos apie istorinius įvykius ir žemėlapius pateikiama šios parodos knygoje, kurioje pristatomas 61 žemėlapis su aprašymais. 

 Rouben Galichian, 2015 m. kovas, Londonas.

Paroda veiks iki kovo 4 d.

I. Slonksnytės nuotr.

Daugiau nuotraukų ČIA.

Komentarai