Bibliotekos žurnalas „Aušros alėja“

Nr. 9, 2020, 48 p.

Vivat nostra Bibliotheca!

Šie metai mūsų Bibliotekai neeiliniai – švenčiame įkūrimo 70-metį. Daug tai ar mažai? Ar tai data, verta minėjimo? Į šį klausimą atsakysiu pacituodamas akademiką Vytautą Merkį: „Kiekvienas minėjimas prisideda ne tik prie sukaktuvininko pažinimo, bet ir prie jo legendos kūrimo“. Taigi minėdami kuriame tradiciją, kuriame istoriją.

Per tuos septyniasdešimt metų Biblioteka ne kartą keitė savo buvimo vietą, kėlėsi iš vieno pastato į kitą, buvo išsimėčiusi įvairiose miesto vietose, o 1977 m. pabaigoje – 1978 m. pradžioje įsikūrė dabartiniame pastate Aušros alėjoje – istoriškai vienoje svarbiausių miesto arterijų.

Didžiuojamės, kad 1989 m. Bibliotekai buvo suteiktas tautos šviesuolio, visuomenės ir kultūros veikėjo Povilo Višinskio vardas. Suvokiame tai kaip įpareigojimą skleisti Višinskio idėjas ir būti jų propaguotojais.

Džiugu, kad esame matomi ir įvertinti, svarbūs ir reikalingi. Turime iniciatyvų, kompetentingą, kūrybingą kolektyvą, esame aktyvūs miesto, regiono, visos šalies visuomeninio, kultūrinio gyvenimo dalyviai, gyvename nuolatinio atsinaujinimo ir kaitos ritmu. Esame nusiteikę ryžtingai ir nuolat judame pirmyn. Esame tam, kad skleistume humanitarinę kultūrą, kad skatintume naujų minties ir kūrybos impulsų.

Biblioteka – atminties institucija, jos misija – saugoti tautos identitetą. Atliekant šią misiją globalizacijos iššūkių akivaizdoje ypač svarbu gebėti išlaikyti pusiausvyrą tarp tradicijos ir modernumo, tarp naujausių technologijų ir humanistinių nuostatų.

Dėkojame visiems savo skaitytojams, lankytojams, partneriams, kolegoms, draugams ir bičiuliams, kad esate kartu su mumis. Daugelis svarbiausių šiųmečių Bibliotekos renginių skirti Bibliotekos 70-mečiui paminėti. Didžiąja dalimi šiai sukakčiai skirtas ir 9-asis „Aušros alėjos“ numeris. Gerų įspūdžių skaitant!

Prof. dr. Bronius Maskuliūnas
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorius

Kiti „Aušros alėjos“ numeriai:

Nr. 8, 2020, 48 p.

Nr. 7, 2019, 48 p.

Nr. 6, 2019, 40 p.

Nr. 5, 2018, 44 p.

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.