Bibliotekos žurnalas „Aušros alėja“

 

viršelis

Nr. 10, 2021, 48 p.

Mielas skaitytojau, sveiks ir tu, sulaukęs pavasarį mielą, – perfrazuodami  Kristijoną Donelaitį, sveikinamės su Jumis, pristatydami jubiliejinį dešimtą „Aušros alėjos“ numerį. Kaip jau įprasta, pasirodo jis Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, pasakodamas apie svarbiausius mūsų nuveiktus darbus, liudydamas pagarbą tradicijai ir gebėjimą keistis.

„Kame išganymas?“, – prieš metus retoriškai klausėme užslinkus viruso šmėklai ir kvietėme drauge ieškoti galimo atsakymo. Stabtelėjome, apsidairėme, ramiai įvertinome situaciją, supratome, kokie reikalingi esame savo skaitytojams ir nutarėme lengvai nepasiduoti.

Eina jau antri pandemijos metai, apsipratome su nauja realybe, prisijaukinome naujas formas, sparčiais žingsniais nuėjome  elektroninio bendravimo link. Daugelis mūsų veiklų – renginių, edukacijų, konkursų, skaitymų – persikėlė į virtualią erdvę, gerokai  „suskaitmenėjome“. Tačiau kartu puikiai suprantame, kad jokie „zoomai“, „teamsai“, „streamyardai“ nepakeis tiesioginio kontakto ir gyvo bendravimo. Todėl nuoširdžiai džiaugiamės, kad vėl leista atverti skaityklų, parodų, archyvų erdves, džiaugiamės, kad po biblioteką vėl vaikšto skaitytojai.

Taigi į prasidėjusį pavasarį žiūrime viltingai ir kviečiame skaityti mūsų žurnalą. Jame rasite ir  jau pažįstamų, ir visiškai naujų rubrikų. Pagrindinė šio jubiliejinio numerio tema –  menininkas, pedagogas, kraštotyrininkas, moderniojo ekslibriso pradininkas Lietuvoje Gerardas Bagdonavičius ir jo jubiliejinės datos, jo vardo ekslibrisų fondas bibliotekoje ir kiti atminimo ženklai. Minime ir kito iškilaus šiauliškio prof. Vytauto Sirtauto jubiliejų. Numerio viešnia – Šiaulių miesto garbės pilietė, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė, bibliotekos globėja Viktorija Čmilytė-Nielsen. Skaitytojus kviečiame artimiau susipažinti su mūsų darbuotojais, jų kūryba, pristatome  naujus bibliotekos leidinius, išskirtinio dėmesio sulaukusią akciją „Ką skaitai?“ ir neeilinę Lietuvos viešąsias bibliotekas suvienijusią iniciatyvą „Biblioteka visiems“, džiaugiamės vertinga 786-ių ekslibrisų dovana, atkeliavusia iš Vokietijos,  dalijamės  regiono bibliotekų naujienomis.

Imkite ir skaitykite!

Kiti „Aušros alėjos“ numeriai:

Nr. 9, 2020, 48 p.

Nr. 8, 2020, 48 p.

Nr. 7, 2019, 48 p.

Nr. 6, 2019, 40 p.

Nr. 5, 2018, 44 p.

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.