Bibliotekos žurnalas „Aušros alėja“

Nr. 12, 2022, 48 p.

Pavasariui į antrąją pusę persiritus, sveikinamės su Jumis, kviesdami skaityti 12-ąjį „Aušros alėjos“ numerį. Pasirodo jis nerimastingu metu, – pandemijos rykštę vis dar jaučiant, Europą ir visą pasaulį į juodumą panardino žiauraus ir protu nesuvokiamo karo šmėkla. Antihumaniškas Putino režimas be priežasties siaubia ir naikina Ukrainos žemę ir didvyriškai besiginančius jos gyventojus. Žavimės ukrainiečiais ir norime tikėti, kad demokratinis pasaulis užmaus apynasrį šiam XXI a. diktatoriui ir duos deramą atkirtį visai jo valios vykdytojų ordai. Norime tikėti, kad laisvoji brolija nugalės orkus ir rytojus išaus šviesus.

Norėdami nors kažkiek nerimą prasklaidyti, kviečiame pavartyti mūsų žurnalo puslapius. Tikimės, kad bent kurį laiką tai padės pamąstyti apie kitus, šviesesnius dalykus.

Dalijamės su Jumis aktualiausiais bibliotekos darbais, kultūrinėmis naujienomis, supažindiname su įdomiais pašnekovais.

2021 m. lapkritį Šiaulių knygų mugėje lankėsi vienas ryškiausių lietuvių rašytojų Donaldas Kajokas. Nepraleidome progos pakalbinti ypatingo svečio. Žurnalo skaitytojams poetas ne tik leidžia akies krašteliu žvilgtelėti į savo kūrybos ir gyvenimo su knyga užkaborius, bet ir atskleidžia keletą savo dienoraščio fragmentų.

Pristatome naują rubriką, skirtą Šiaulių krašto literatams. Ji pradedama atidžiu žvilgsniu į Auksės Vasaitytės ir Petro Balčiūno kūrybą.

Sukakčių rubrikoje kalbama apie 100-ąsias iš Šiaurės Lietuvos kilusio rašytojo Jono Avyžiaus gimimo metines ir jo atminimo įamžinimą rašytojo vardą turinčioje Joniškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kitas šios rubrikos straipsnis – apie vaikų literatūros žurnalą „Rubinaitis“.

Rubrika „Geroji patirtis“ tradiciškai dalijasi įvairiausių bibliotekos veiklų metu sukaupta vertinga patirtimi. Šįkart pasakojame, kaip edukaciniu komiksų konkursu vėl aktualizavome jaunimo primirštą lietuvių mitologiją, apžvelgiame įsimintiniausias paskutinių ketverių metų bibliotekoje eksponuotas parodas, prisimename organizuotą svarbią respublikinę konferenciją „Quo vadis, kraštotyra?“.

Viliamės, kad Jūsų dėmesio sulauks ir tradicinė naujų bibliotekos leidinių apžvalga, pasakojimas apie dar vieno Aušros alėjos pastato istoriją bei pasidalijimas skaitymo patirtimi.

Malonaus skaitymo!

Kiti „Aušros alėjos“ numeriai:

Nr. 11, 2021, 48 p.

Nr. 10, 2021, 48 p.

Nr. 9, 2020, 48 p.

Nr. 8, 2020, 48 p.

Nr. 7, 2019, 48 p.

Nr. 6, 2019, 40 p.

Nr. 5, 2018, 44 p.

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.

 
Skip to content