Projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ leidinys

Leidinį galite rasti paspaudę nuorodą: „SURIŠK SAVO ATEITĮ“ LEIDINYS.

Reaguodama į lygybės tarp vyrų ir moterų problemą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka 2018 m. inicijavo projektą „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“, kuriuo siekė paneigti vyraujančius lyčių stereotipus, šviesti jaunas merginas apie kitokius gyvenimo pasirinkimus pasitelkiant daug pasiekusių moterų pasakojimus, edukacinių diskusijų-dialogų metu įtraukti merginas į diskusijas apie diskriminaciją, išankstinius nusistatymus ir pan.

Viena iš šio projekto veiklų buvo edukacinių renginių ir diskusijų-dialogų ciklas „Surišk savo ateitį!“. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus ir Plungės rajono savivaldybės viešosiose bibliotekose, verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2018“ vykusiuose renginiuose savo sėkmės istorijas moksleivėms pristatė lektorės, sėkmingą karjerą padariusios moterys, netradicinių profesijų atstovės. Greta sėkmės istorijų buvo vedamos ir edukacinės diskusijos, kurias moderavo jaunimo edukatorius, VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas Romanas Šarpanovas.

Užtikrinant projekto rezultatų sklaidą ir naudą regione ir už jo ribų, renginių ir diskusijų metu surinkta informacija buvo susisteminta ir išanalizuota el. knygoje „Surišk savo ateitį“. Leidinyje  pateikiami kompetentingų psichologių (doc. dr. Aistė Dromantaitė, Mirolanda Trakumaitė, Agnė Matulaitė, Rasa Ališauskienė, Reda Bendoraitytė-Sinižbajeva, Sandra Stankevičienė ir Živilė Nagliūtė) atsakymai į renginių metu surinktus jaunų merginų nuogąstavimus ir baimes dėl savo ateities, profesijos pasirinkimo ir kt.

 

Pagrindinė projekto partnerė – programa „Women Go Tech“.

Partneriai: VšĮ „Eduplius“, UAB „Mokymų erdvė“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių teritorinė darbo birža, Šiaulių universiteto studentų atstovybė, psichologė Mirolanda Trakumaitė, ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistė Živilė Nagliūtė.

Projekte dalyvaujančios mokyklos: Šiaulių universiteto gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio „Aušros“ gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija.

 
Skip to content