Gerosios patirties forumas

Lapkričio 5 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks gerosios patirties sklaidos forumas „Misija (ne)įmanoma: atvira, empatiška ir prieinama biblioteka“, skirtas Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų ir kitų organizacijų specialistams, teikiantiems paslaugas negalią turintiems žmonėms.

Forumo organizatorė ŠAVB siekia paskatinti bibliotekas būti atviresnes ir labiau prieinamas negalią turintiems asmenims, perimti gerąją kitų įstaigų patirtį, išbandyti bibliotekų edukacijas, pritaikytas arba sukurtas negalią turintiems lankytojams, pasinaudoti išgirstomis idėjomis ir įžvalgomis tolimesnėse savo veiklose.

Pasak ŠAVB direktoriaus prof. dr. Broniaus Maskuliūno, „biblioteka yra ta vieta, kuri suburia bendruomenę. Įvairų neįgalumą turintys asmenys sudaro beveik dešimtadalį šios bendruomenės narių. Todėl natūralu, kad siekiama ir šiai tikslinei grupei sudaryti palankiausias sąlygas naudotis bibliotekos paslaugomis, suprasti jų poreikius, rasti būdus šiems poreikiams patenkinti ir lygiavertiškai aptarnauti neįgaliuosius, neišskiriant jų iš kitų bendruomenės narių.“

Norint pasiekti tokį tikslą, reikia nuolat kaupti žinių bagažą, populiarinti patirties, mainų ir bendradarbiavimo praktikas tarp institucijų, bendruomenių, kelti ir nagrinėti aktualiausius klausimus žmonių su negalia socialinės ir kultūrinės integracijos temomis. Organizuojamas forumas „Misija (ne)įmanoma: atvira, empatiška ir prieinama biblioteka“, kuriame dalyvaus Lietuvos bibliotekų specialistai, mokslininkai iš Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių universitetų ir kt. įstaigų bei organizacijų atstovai, ženkliai prisidės prie šio tikslo siekimo.

Kontaktinė informacija: tel. (841) 52 37 48, el. paštu p.sprindziukaite@savb.lt

FORUMO PROGRAMA

REGISTRACIJA

 
Skip to content