Duomenų bazės ir kiti el. ištekliai

Didžiojoje skaitykloje prie kompiuterių galite naudotis laisvai prieinamomis ir užsakomomis elektroninėmis Lietuvos bei pasaulio duomenų bazėmis.

Mokomoji medžiaga apie naudojimąsi DB

Bibliotekos skaitytojai, norintys naršyti EBSCO ir „Taylor&Francis“ duomenų bazėse iš namų, prašome kreiptis el. paštu konsultantas@savb.lt arba d.sargiuniene@savb.lt nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį ir būtinai pažymėkite, kad pageidaujate naudotis duomenų bazėmis iš namų. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu. Kilus klausimams, skambinkite konsultantui, tel. (8 41) 37 17 24.

Lietuvos duomenų bazės:

Prieiga prie bazės laisvai prieinama Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas. Jame galima rasti analizinius periodinės spaudos ir tęstinių leidinių aprašus. Laisvai prieinama.

Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) suvestinis katalogas. Jame kataloguojamos knygos, esančios Lietuvos bibliotekose. Paieška vykdoma pagal autorių, antraštę, seriją, dalyką, leidimo metus, kalbas. Laisvai prieinama.

Bibliotekos lokali kompiuterinė straipsnių bazė. Laisvai prieinama.

Infolex. Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Prieinama tik bibliotekoje.

„Valstybės žinios“, „Informaciniai pranešimai“. Prieinama tik bibliotekoje.

Verslo žinių“ archyvas. Prieinama tik bibliotekoje.

Naujienų agentūros BNS uždara naujienų bazė. Prieinama tik bibliotekoje.

Prenumeruojamos pasaulio DB:

EBSCO Elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, biznio ir ekonomikos žurnalai bei kita elektroninė informacija anglų kalba. Suteikiama galimybė šiomis duomenų bazėmis naudotis namuose. Nuotolinė prieiga adresu http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=s5470582.

Emerald Fulltext“ duomenų bazė, kurioje yra 140 visateksčių mokslinių žurnalų rinkodaros, vadybos, bibliotekininkystės ir informacijos mokslų bei kt. klausimais.

Taylor & Francis Online“. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą.

Naxos Music Library“ duomenų bazė. Pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą. Vartotojo vadovas“ lietuvių kalba

 Laisvai prieinamos duomenų bazės ir atvirosios prieigos ištekliai