Duomenų bazės ir kiti el. ištekliai

Didžiojoje skaitykloje prie kompiuterių galite naudotis laisvai prieinamomis ir užsakomomis elektroninėmis Lietuvos bei pasaulio duomenų bazėmis.

Mokomoji medžiaga apie naudojimąsi DB

Bibliotekos skaitytojai, norintys naršyti EBSCO, NAXOS ir „Taylor&Francis“ duomenų bazėse iš namų, prašome kreiptis el. paštu konsultantas@savb.lt arba d.sargiuniene@savb.lt nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį ir būtinai pažymėkite, kad pageidaujate naudotis duomenų bazėmis iš namų. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu. Kilus klausimams, skambinkite konsultantui, tel. (8 41) 37 17 24.

—————————————————

Lietuvos duomenų bazės:

Infolex. Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Nacionalinė Lietuvos naujienų agentūra (ELTA). Prieš 100 metų ir šiandien ELTA pirmoji praneša, kokie įvykiai numatomi Lietuvoje, kuo prieš kelerius metus ar šimtmečius konkreti diena buvo svarbi Lietuvai ir pasauliui, ką rašo šalies ir pasaulio spauda. Eltos žinias ir vaizdus kasdien skelbia portalai, radijo stotys, televizijos, nacionalinės, regioninės ir rajoninės žiniasklaidos priemonės, užsienio naujienų agentūros.

  • kasdien parengia ir paskelbia per 600 informacinių bei foto informacijų apie svarbiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius;
  • PRANEŠIMŲ SPAUDAI skiltyje viešina valstybinių ir privačių šalies bei užsienio institucijų, visuomeninių organizacijų, privačių asmenų pranešimus apie jų veiklą, pasiekimus, būsimus renginius, išradimus, taip pat kvietimus, anonsus, statistiką, įvairybes – viską, kas svarbu Skaitytojui;
  • publikuoja kasdieninius politikos, verslo, kultūros, teisėsaugos, sporto renginių, miestų vaizdų, peizažų, žmonių, netikėtų rakursų išdaigų FOTOREPORTAŽUS.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. bibliotekos lankytojams suteikiama nemokama prieiga prie uždaros ELTA naujienų bazės. Viešųjų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams prisijungimas yra įmanomas tik naudojantis bibliotekos interneto ryšiu. Šiuo atveju, atsidarius titulinį ELTA tinklapį, automatiškai atidaroma ELTA naujienų bazė ir joje esantis turinys.

„Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka. Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5-erių iki 95-erių metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas, suskirstytas pagal apytiksles amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos kūriniai, suskirstyti pagal klases. Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje, pasinaudoti paieškos funkcija. Kūriniai ieškomi pagal autorius, pavadinimus, dalis – pagal veikėjų vardus.

Lietuvos standartizacijos departamentas. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vartotojams suteikta nemokama prieiga prie Lietuvos standartizacijos departamento rengiamų daugiau kaip 60 tūkstančių standartų ir kitų leidinių lietuvių, anglų, prancūzų kalbomis. Standartuose – naujausia informacija apie tarptautinę organizacijų praktiką, inovacijas verslo ir viešajame sektoriuose, užtikrinančias aukštus kokybės ir saugos reikalavimus, gerąją kitų šalių patirtį.

Nemokama prieiga prie šioje parduotuvėje-kataloge pateikiamų leidinių suteikiama bibliotekos kompiuteriuose, esančiuose Periodikos skaitykloje (II a.). Skaitytojai parduotuvės-katalogo paskyroje standartus gali skaityti be galimybės kopijuoti, dauginti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis ir priemonėmis (elektroninėmis, mechaninėmis, įskaitant fotokopijavimą, mikrofilmavimą ir kt.). Tai taikoma tiek visam standartui ar standartizacijos leidiniui, tiek jo dalims

—————————————————-

Prieinama tik bibliotekoje.

„Valstybės žinios“, „Informaciniai pranešimai“. Prieinama tik bibliotekoje.

Verslo žinių“ archyvas. Prieinama tik bibliotekoje.

Naujienų agentūros BNS uždara naujienų bazė. Prieinama tik bibliotekoje.

—————————————————-

Prenumeruojamos pasaulio DB:

EBSCO Elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, biznio ir ekonomikos žurnalai bei kita elektroninė informacija anglų kalba. Suteikiama galimybė šiomis duomenų bazėmis naudotis namuose. Nuotolinė prieiga adresu http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=s5470582.

Taylor & Francis Online“. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą.

Naxos Music Library“ duomenų bazė. Pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą. Vartotojo vadovas“ lietuvių kalba

—————————————————-

 Laisvai prieinamos duomenų bazės ir atvirosios prieigos ištekliai

 
Skip to content