Duomenų bazės ir kiti el. ištekliai

Didžiojoje skaitykloje prie kompiuterių galite naudotis laisvai prieinamomis ir užsakomomis elektroninėmis Lietuvos bei pasaulio duomenų bazėmis.

Mokomoji medžiaga apie naudojimąsi DB

Bibliotekos skaitytojai, norintys naršyti EBSCO, NAXOS ir „Taylor&Francis“ duomenų bazėse iš namų, prašome kreiptis el. paštu konsultantas@savb.lt arba d.sargiuniene@savb.lt nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį ir būtinai pažymėkite, kad pageidaujate naudotis duomenų bazėmis iš namų. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu. Kilus klausimams, skambinkite konsultantui, tel. (8 41) 37 17 24.

—————————————————

Lietuvos duomenų bazės:

Infolex. Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Nacionalinė Lietuvos naujienų agentūra (ELTA). Prieš 100 metų ir šiandien ELTA pirmoji praneša, kokie įvykiai numatomi Lietuvoje, kuo prieš kelerius metus ar šimtmečius konkreti diena buvo svarbi Lietuvai ir pasauliui, ką rašo šalies ir pasaulio spauda. Eltos žinias ir vaizdus kasdien skelbia portalai, radijo stotys, televizijos, nacionalinės, regioninės ir rajoninės žiniasklaidos priemonės, užsienio naujienų agentūros.

  • kasdien parengia ir paskelbia per 600 informacinių bei foto informacijų apie svarbiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius;
  • PRANEŠIMŲ SPAUDAI skiltyje viešina valstybinių ir privačių šalies bei užsienio institucijų, visuomeninių organizacijų, privačių asmenų pranešimus apie jų veiklą, pasiekimus, būsimus renginius, išradimus, taip pat kvietimus, anonsus, statistiką, įvairybes – viską, kas svarbu Skaitytojui;
  • publikuoja kasdieninius politikos, verslo, kultūros, teisėsaugos, sporto renginių, miestų vaizdų, peizažų, žmonių, netikėtų rakursų išdaigų FOTOREPORTAŽUS.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. bibliotekos lankytojams suteikiama nemokama prieiga prie uždaros ELTA naujienų bazės. Viešųjų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams prisijungimas yra įmanomas tik naudojantis bibliotekos interneto ryšiu. Šiuo atveju, atsidarius titulinį ELTA tinklapį, automatiškai atidaroma ELTA naujienų bazė ir joje esantis turinys.

„Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka. Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5-erių iki 95-erių metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas, suskirstytas pagal apytiksles amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos kūriniai, suskirstyti pagal klases. Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje, pasinaudoti paieškos funkcija. Kūriniai ieškomi pagal autorius, pavadinimus, dalis – pagal veikėjų vardus.

—————————————————-

Prieinama tik bibliotekoje.

  • „Valstybės žinios“, „Informaciniai pranešimai“. 
  • „Verslo žinios“. Šio dienraščio PREMIUM (pilnatekstę) versiją galima skaityti tik iš bibliotekos kompiuterių periodikos skaitykloje!
  • „Delfi plius“. Niekur kitur nepublikuojamas profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba, taip pat išankstiniai tekstų ir vaizdo laidų pristatymai. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. Periodikos leidinių skaitykloje Jums suteiks prisijungimo slaptažodį ir galėsite patogiai naršyti bibliotekoje visą naujienų turinį.
  • Naujienų agentūros BNS uždara naujienų bazė. 

—————————————————-

Prenumeruojamos pasaulio DB:

—————————————————-

 Laisvai prieinamos duomenų bazės ir atvirosios prieigos ištekliai

 
Skip to content