Duomenų bazės ir kiti el. ištekliai

Didžiojoje skaitykloje prie kompiuterių galite naudotis laisvai prieinamomis ir užsakomomis elektroninėmis Lietuvos bei pasaulio duomenų bazėmis.

Mokomoji medžiaga apie naudojimąsi DB

Bibliotekos skaitytojai, norintys naršyti EBSCO ir „Taylor&Francis“ duomenų bazėse iš namų, prašome kreiptis el. paštu konsultantas@savb.lt arba d.sargiuniene@savb.lt nurodykite savo vardą, pavardę, skaitytojo bilieto numerį ir būtinai pažymėkite, kad pageidaujate naudotis duomenų bazėmis iš namų. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu. Kilus klausimams, skambinkite konsultantui, tel. (8 41) 37 17 24.

————————————————-

Lietuvos duomenų bazės:

Infolex. Tai lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Naujienų agentūros BNS naujienų bazė. Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir viso pasaulio.

Prie uždaros BNS naujienų bazės viešųjų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams prisijungimas yra įmanomas tik naudojanti bibliotekos interneto ryšiu. Šiuo atveju, atsidarius titulinį BNS tinklapį, automatiškai atidaroma BNS naujienų bazė ir joje esantis turinys. Jeigu bibliotekoje automatinis prisijungimas adresu https://www.bns.lt neįvyksta, vartotojų prisijungimo zonoje tinklapio dešiniajame viršutiniame kampe spauskite „Pagal IP“.

„Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka. Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5-erių iki 95-erių metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas, suskirstytas pagal apytiksles amžiaus grupes. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos kūriniai, suskirstyti pagal klases. Greičiausias būdas sužinoti, ar kūrinys yra bibliotekoje, pasinaudoti paieškos funkcija. Kūriniai ieškomi pagal autorius, pavadinimus, dalis – pagal veikėjų vardus.

————————————————–

Prieinama tik bibliotekoje.

„Valstybės žinios“, „Informaciniai pranešimai“. Prieinama tik bibliotekoje.

Verslo žinių“ archyvas. Prieinama tik bibliotekoje.

Naujienų agentūros BNS uždara naujienų bazė. Prieinama tik bibliotekoje.

———————————————–

Prenumeruojamos pasaulio DB:

EBSCO Elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, biznio ir ekonomikos žurnalai bei kita elektroninė informacija anglų kalba. Suteikiama galimybė šiomis duomenų bazėmis naudotis namuose. Nuotolinė prieiga adresu http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=cpid&custid=s5470582.

Taylor & Francis Online“. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą.

Naxos Music Library“ duomenų bazė. Pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Vartotojams suteikiame nuotolinę prieigą. Vartotojo vadovas“ lietuvių kalba

 Laisvai prieinamos duomenų bazės ir atvirosios prieigos ištekliai

 
Skip to content