Netradicinės anglų kalbos pamokos

Programos tikslas – supažindinti moksleivius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, skatinti domėtis šia šalimi, lavinti anglų kalbos klausymo ir kalbėjimo įgūdžius. Užsiėmimo pradžioje dalyviai supažindinami su Amerikos skaitykla, jos veiklomis, paslaugomis ir bendra informacija apie JAV. Moksleiviams siūlomos smagios, įtraukios veiklos, atsižvelgiant į amžių ir anglų kalbos mokėjimo lygį ir  pažintinių filmų žiūrėjimas, įvairių smagių užduočių atlikimas, stalo žaidimai.

Siūlomos programos temos:

  1. „The Scrambled States of America“ (1–4 klasių moksleiviams). Žiūrimas „The Scrambled States of America“ filmukas (trukmė – apie 15 min.), linksmai papasakojantis apie valstijų sumanymą apsikeisti vietomis. Po to žaidžiama „Kahoot“ viktorina, susidedanti iš 15 klausimų, paremtų vaizdo įraše rodyta medžiaga. Užsiėmimas vyksta lietuvių ir anglų kalba, prireikus galima išversti. Užsiėmimą galima pratęsti stalo žaidimu.
  2. „Kahoot“ viktorina „50 klausimų apie JAV“ (5–12 klasių moksleiviams). Pateikiami įvairiausi klausimai apie JAV. Užsiėmimas vyksta anglų kalba.
  3. „The Great American State Quiz“ (11–12 klasių moksleiviams). Moksleiviai žiūri filmuką (anglų kalba), kuriame trumpai pateikiami faktai apie JAV valstijas, ir bando atspėti, kuri tai buvo valstija. Užsiėmimas reikalauja žinių apie JAV geografiją, istoriją, žymius žmones ir kt. faktus.
  4. Stalo žaidimai. Amerikos skaityklos fonde gausu stalo žaidimų įvairaus amžiaus moksleiviams – „The Scrambled States of America“, „Smart Mouth“, „Great States!“, „Word on the Street“, „All Around the USA“ ir kt. Tai puikus būdas susipažinti su JAV, lavinti anglų kalbos įgūdžius ir loginį mąstymą.

Jeigu pageidaujama užsiėmimo trukmė yra maksimali, siūloma sujungti netradicinių pamokų temas, pvz.: pasitikrinti žinias „Kahoot“ viktorinoje „50 klausimų apie JAV“, o likusį laiką žaisti stalo žaidimus.

Trukmė: nuo 45 min. iki 1 val. 30 min.

Tikslinė grupė: 1–12 klasių moksleiviai.

Dalyvių skaičius: iki 20 dalyvių.

Registracija Amerikos skaitykloje arba tel. (8 41) 37 17 29, el. p. american@savb.lt, atsakingas asmuo Gabrielė Tarutytė.