Savanorystė

Savanoriška veikla bibliotekoje – savanorio neatlygintinai atliekama veikla, naudinga bibliotekos ir Šiaulių miesto bendruomenei. Savanoriui – tai galimybė iš arčiau susipažinti su bibliotekos veiklomis.

Ką veikia savanoriai bibliotekoje? Padeda bibliotekos darbuotojams įvairiose veiklose: nuo skaitytojų aptarnavimo, fondų tvarkymo, ekslibrisų ir dokumentų skaitmeninimo iki renginių organizavimo, fotografavimo, kūrybinių ir projektinių veiklų įgyvendinimo. Savanoriams suteikiamos galimybės įgyvendinti savo iniciatyvas.

Kokių savanorių ieško biblioteka? Savanoriauti bibliotekoje gali asmenys, vyresni nei 14 metų (jaunesni nei 18 metų asmenys gali dalyvauti, jeigu tam neprieštarauja jaunuolio tėvai ar globėjai). Laukiame motyvuotų, atsakingų, kūrybingų, veiklių, norinčių įgyvendinti savo iniciatyvas ir siekiančių tobulinti kompetencijas žmonių. Atkreipiame dėmesį, kad ne visada turime galimybių priimti visus norinčius atlikti savanorišką veiklą.

Savanoriška veikla gali būti vietinė, nacionalinė arba tarptautinė, trumpalaikė arba ilgalaikė, tad svarbu pasirinkti atitinkančią poreikius ir galimybes. Toliau rasite informaciją apie bibliotekoje vykdomas savanorystės programas ir kitas siūlomas galimybes.

I. Slonksnytės nuotr.

 
Skip to content