Žurnalas „Aušros alėja“

Nr. 7, 2019, 48 p.

Kviečiame skaitytojus susipažinti su svarbiausiais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (ŠAVB) įvykiais, aktualiausiomis veiklomis, įdomiomis asmenybėmis ir jų skaitymo pomėgiais. Su rubrika „Svečias“ supažindiname su šių metų knygų mugės svečiu rašytoju Valdu Papieviu, paminime ir džiugias sukaktis – Šiaulių humanitarinė studija „Plėviasparniai“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugija švenčia savo įsikūrimo jubiliejus.

Doc. dr. Dalia Jakaitė primena apie 2019 m. balandį vykusią pirmąją Povilo Višinskio konferenciją, taip pat pristatomi naujausi ŠAVB inicijuoti projektai. Su rubrikomis „Biblioteka be sienų“ bei „Tarp tautų“ primename apie ypač daug atgarsio ir visuomenės pritarimo sulaukusius, standartus laužančius bibliotekos kultūrinius renginius „Kiemai“ ir „Poviliuko Slemas“, kuriais drąsiai išeita į miesto erdves, o ŠAVB specialistai pasakoja apie užmegztus naujus ryšius ir įsimintiną patirtį tarptautinio projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ metu ir bibliotekos pasiekimų garsinimą tarptautiniuose renginiuose.

Su rubrika „jaunimo erdvė“ dalinamės naujienomis apie inovatyvias jaunimo skaitymo skatinimui ir kultūriniams užimtumui skirtas veiklas, tačiau neužmirštame ir savo garbaus amžiaus skaitytojų – doc. dr. Janina Barauskaitė atskleidžia, ką ir kodėl šiandien skaito senjorai, kaip skaitymo įpročiai keičiasi su amžiumi. O regiono naujienose žemaitiškai pasakojama apie apie žinomą kryždirbį Antaną Vaškį ir jo darbus.

Šiame numeryje taip pat rasite ypatingą akcentą – atvirlaiškių su linkėjimais Lietuvai iš įvairių pasaulio šalių. Norėdama paminėti Pasaulio lietuvių metus ŠAVB inicijavo projektą „101 atvirlaiškis pasaulio Lietuvai“, kuriuo siekta sutelkti pasaulio lietuvius, pasaulio lietuvių bendruomenių svarbą mūsų tautai ir suorganizuoti specialiai šiai progai kurtų atvirlaiškių akciją. Akcijos metu pasaulio lietuvių bendruomenės ir pavieniai užsienio lietuviai buvo kviečiami prisijungti prie iniciatyvos ir įrašyti atvirlaiškyje sveikinimą, linkėjimą Lietuvai, joje likusiems tautiečiams ir išsiųsti linkėjimą atgal bibliotekai.

Apie visa tai ir dar daugiau skaitykite 7-ajame „Aušros alėjos“ numeryje. Malonaus skaitymo!

Kiti „Aušros alėjos“ numeriai:

Nr. 6, 2019, 40 p.

Nr. 5, 2018, 44 p.

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.

 
Skip to content