Pasigamink saulės gaudyklę

Ar jūsų vaikams teko lankytis bibliotekoje esančiame „Kibi ribi“ trumpalaikės vaikų priežiūros ir edukacijos centre? Jeigu taip, jūs tikrai žinote, kaip linksmai ten leisdavome laiką!

Pristatome virtualią rubriką „Kibi ribi veiklos vaikams“, kurioje rasite smagių darbelių, užduotėlių, žaidimų ir ne tik…

Šiandien siūlome pasigaminti saulės gaudyklę ir ja papuošti medžio šaką ar lauko palangę. Priemonių rasite savo namuose:

instrukcija

instrukcija

  1. Reikalingos priemonės: įvairios gamtinės žaliavos (augalai, akmenukai, kriauklės ir kt.), įvairaus dydžio ir formų indai, vanduo, siūlas ir žirklės (nebūtinai).

2–3. Į pasirinktą indą įdėkite sulenktą siūlą. Iš turimų gamtinių žaliavų sukurkite norimą kompoziciją, tačiau negaiškite per daug laiko, nes ją dar pakoreguos vanduo.

  1. Į indą lėtai įpilkite vandens. Pastebėsite, kad kai kurie elementai ims plūduriuoti paviršiuje, kiti liks indo dugne.

5–6. Įdėkite indą į šaldiklį arba esant minusinei oro temperatūrai išneškite į lauką. Palikite per naktį, kad sušaltų.

  1. Kitą dieną išimkite ledą iš formelės. Jeigu to nepavyksta padaryti lengvai, palikite indą kelias minutes kambaryje arba apverskite jį ir pakiškite po šilto vandens srove.

8–9. Išimtas ledo kompozicijas galite pakabinti ant medžio šakos, pastatyti ant lauko palangės ar kitoje vietoje. Stebėkite, kaip jūsų sukurtos ledo kompozicijos gaudo saulės spindulius ar linksmai sukasi pagavusios vėjo gūsį.