Edukaciniai užsiėmimai

Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius siūlo šias edukacijas: 
 
Registracija tel. (8 41) 52 37 48 arba el. p. i.petkunaite@savb.lt , kontaktinis asmuo Inga Petkūnaitė.
 

„Mažieji menininkai“

Edukacijos metu vaikai mokosi dirbti su modelinu ir kinetiniu smėliu. Pagal pavyzdį lipdo ir konstruoja savo pasirinktus objektus. Vėliau klausosi įvairių muzikos instrumentų. Kai kuriuos muzikos instrumentus vaikai išbando patys – metalofoną, tambūriną, kankles, būgnelius, bandžą. (Skirta 4–7 metų vaikams.

„Knygučių karalystėje“

Šios edukacijos metu dalyviai supažindinami su pačiais gražiausiais, įdomiausiais mažiesiems skirtais leidiniais. Vaikai sužino, kokios įvairios gali būti knygos – apžiūri paveikslėlių, garsines, lankstinių, lytėjimo, 3D realybe ir muzikiniais intarpais praturtintas knygutes. (Skirta 4–7 metų vaikams).

„Pažink savo biblioteką“

Mažieji bibliotekos lankytojai pasitinkami Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje. Supažindinama su bibliotekininko profesija, trumpai papasakojama apie bibliotekos veiklą. Parodomos įdomios, interaktyvios knygos, renkama pati gražiausia knyga. Galima pažaisti žaislotekoje ir prie smėlio piešimo stalo. (Skirta 1–4 klasių mokiniams).

„Lietuvių liaudies pasakos“

Dalyvaudami šioje edukacijoje vaikai ne tik susipažįsta su lietuvių liaudies pasakomis, jų personažais, bet ir sužino apie liaudies pasakų variantiškumą bei patys tampa pasakotojais. (Skirta 1–4 klasių mokiniams).

„Pasakų dirbtuvės“

Edukacijos metu vaikai skaito pasaką, kuria jos pabaigą ir ją iliustruoja. Šios edukacijos metu ugdomas vaikų kūrybiškumas. (Skirta 1–4 klasių mokiniams).

„Spalvos“

Ši edukacija vaikus supažindina su spalvų pasauliu. Programa ugdo vaikų kūrybiškumą, grožio pajautimą. (Skirta priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams).

„Lietuvos miško gyvūnai ir jų paslaptys“

Edukacijos metu vaikai susipažins su miško pasauliu ir jo gyventojais, išgirs įdomių pasakų bei istorijų apie Lietuvos miško gyventojus.

Komiksų kūrimo būrelis

Būrelio veiklų metu susipažinsite su komiksų kultūra ir istorija, įvairaus formato skirtingų pasaulio šalių komiksais, komiksų kūrimo procesu ir principais, įvairiomis komiksų kūrimo priemonėmis ir technikomis, grafinėmis planšetėmis ir kompiuterinėmis piešimo programomis.