Rietavo rajono savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

Žemaičiai nuo seno pasižymi ne tik senųjų tradicijų puoselėjimu, bet ir savo ypatinga tarme. Jie visada didžiavosi savo etniniu savitumu. Tam, kad savo gimtosios kalbos – žemaičių tarmės – nepamirštų, neišsigintų ir jaunoji karta, biblioteka ketvirtus metus organizavo Rietavo savivaldybės vaikų, mokinių ir suaugusiųjų Žemaitiškų skaitymų šventę-konkursą „Skaitīmā Žemaitėškā 2016“.

Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje visų meno mylėtojų laukė nuostabi šilko tapybos darbų paroda „Sielos kuždesiai“. Parodos autorė – Vilma Vičienė. Ji Rietavo savivaldybės Tverų seniūnijos gyventoja, Tverų gimnazijos dailės vyr. mokytoja, šviesi, nuoširdi moteris, kuri ne tik tapo ant šilko paveikslus, skareles, kaklaraiščius, bet ir savo kūrybos namuose „Laukupės respublika“, įkurtuose Vincentavo kaime, moko tapymo ant šilko, organizuoja kūrybines stovyklas, renginius, kuriuose dalyvauja ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio atstovai. Domisi keramikos darbais, rankomis gaminamomis žvakėmis.

Bibliotekoje vyko poeto kraštiečio, daugiau kaip 1000 dainų tekstų autoriaus, Rietavo garbės piliečio Stasio Žlibino 80-ies metų sukakties minėjimas.

„Prisilietimas prie Rietavo istorijos“. Tai Adolfinos Kerpauskaitės-Varnelienės knygos „Per kūlgrindą“ pristatymas Rietavo visuomenei. Joje Telšių literatės prisiminimai apie Rietavo gimnazijos mokytojus, dirbusius Rietave po Antrojo pasaulinio karo, Vladislavą ir Antaną Kiesylius. Prisiminti ne tik mokytojai, bet ir tas sudėtingas laikas, kuriuo jiems teko dirbti. Rietaviškiai turėjo galimybę prisiliesti prie dalelės Rietavo istorijos, prisiminti garbius pedagogus.

Atidaryta Laukuvos seniūnijos moterų klubo darbų paroda „Gėlės, pražydusios paveiksluose“. Joje eksponuojami įdomūs, spalvingi ir šilti paveikslai. Pasak klubo vadovės dailininkės Laimutės Rupšytės, Laukuvos moterys ne tik tapo. Jos mezga, siuvinėja, domisi kulinarija. Graži draugystė užsimezgė tarp Rietavo ir Laukuvos moterų klubų, Rietavo bibliotekos.

Organizuotas vakaras, skirtas Rietavo garbės pilietės, poetės Birutės Lengvenienės atminimui. Renginio metu skambėjo eilės apie Lietuvos istoriją, posmai skirti Tėvynei, Žemaitijai, tėvų namams. B. Lengvenienės kūryba apima daug temų. Šiam tradiciniam renginiui, kuris vyksta kasmet prieš poetės gimtadienį, buvo pasirinkta Tėvynės meilės bei patriotizmo tema.

„Jie daug nusipelnė Rietavui“. Bibliotekoje vyko popietė, skirta Rietavo garbės piliečio Adolfo Liaugaudo 100-osioms, paminklosaugininko, poeto Alfonso Jociaus 70-osioms ir muzikos mokytojos Onos Strazdienės 80-osioms gimimo metinėms.

 
Skip to content